לאחר 3 שנים: שני נערים זוכו מהאישום באונס

לפני כשלוש שנים פורסמה בהרחבה אודות פרשיית אונס קשה במיוחד ובה דווח על התעללות בנערה בת 14 מירושלים. שני נערים שנחשדו במעשה נעצרו והועמדו לדין, אך השבוע השניים זוכו לאחר שהפרקליטות חזרה בה מכתב האישום. כעת מתברר כי הנערה שיקרה וחוקרי המשטרה כפו על הנערים את גירסתה

ב' ומ', צעירים בני 17, זוכו באיחור של שלוש שנים, לאחר שנחשדו בביצוע מעשה מגונה ובתקיפה של נערה בת גילם כשהיו בלימודיהם בכיתה ח'. בית המשפט הודיע על זיכויים מכל אשמה לאחר שפרקליטיהם חשפו כי עדותה של הנערה המתלוננת - שקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שני הצעירים שזוכו טוענים כי למעשה איבדו שלוש שנים מחייהם, זאת לאחר שבפברואר 2010 נעצרו בחשד לביצוע האונס. בכתב האישום שהוגש נגדם, נטען כי אחד מהם אחז בכוח בנערה, ואילו חברו אנס אותה בברוטליות. למרות זאת, הנערים מתארים מציאות אחרת לגמרי. "בסך הכל פגשתי בנערה בפארק, ירדתי מהמכונית בה נסעתי, שוחחתי איתה מספר שניות והמשכתי לנסוע. בזה זה נגמר", שחזר מ' שהבהיר עוד כי לא נוצר שום מגע בינו לבין המתלוננת.

לדברי השניים, שהיו אז בני 14, חוקרי המשטרה לחצו עליהם במהלך שעות החקירה הארוכות להודות בביצוע המעשה. מ' סיפר כי החוקרים איימו עליו בכדי שיודה כי אנס את המתלוננת. "הם הקריאו לי את התלונה שלה ולימדו אותי מה להגיד בהודאתי" אמר מ'. את חברו, ב', ניסו החוקרים לשבור בדרך אחרת, לאחר שהתנגד בתחילת החקירה להודות במעשה. "החוקרים הציגו מחברת וטענו שחבר שלי כבר הודה", אמר ב'. "מתוך פחד הודיתי במעשה".

הפרקליטים הפריכו את טענות המתלוננת

"חיי הנערים היו נהרסים אם היו נכנסים לכל (חדשות 2)
במהלך שנתיים בהם נמשכה חקירת המקרה, הצליחו פרקליטיהם של השניים להוכיח את חפותם של הנערים. עורכי הדין הביאו בפני השופטים הוכחות לפיהן הצעירה שהתלוננה כנגד מ' וב' - שיקרה. "על פי הבדיקות הרפואיות שנערכו לה, התברר כי היא בכלל בתולה", הסביר עו"ד קובי קמר, פרקליטו של מ'. גם פרקליטו של ב' התייחס להפרכת הטענות וטען כי אלמלא היו מצליחים בכך, חייהם של הנערים היו נהרסים. "אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אילו השניים האלו היו מורשעים", אמר אריאל עטרי, פרקליטו של ב'.

לאחר שבית המשפט זיכה את הנערים מהאשמות שיוחסו להם, השניים החלו בהכנות בסיוע פרקליטיהם בהגשת תלונה למחלקה לחקירת שוטרים נגד החוקרים ש"סחטו" מהם את הודאתם. בנוסף, יגישו השניים תביעה אזרחית בסכום של מיליוני שקלים נגד הפרקליטות, המשטרה והחוקרים שהיו מעורבים במעצרם.

ממשטרת מחוז ירושלים בה טופל עניינם של הנערים, נמסר בתגובה כי המסקנות והחלטת בית המשפט לזכות את הנערים נלמדים בימים אלה בידי אנשי צוות המחוז.