אברהם הירשזון צפוי להשתחרר בתחילת ינואר

ועדת שחרורים תדון בשבוע הבא בניכוי שליש מעונשו של שר האוצר לשעבר, שהורשע בגניבת כספי הסתדרות העובדים הלאומית ונשלח ב-2009 לכחמש וחצי שנות מאסר. גורמי אכיפה סיפרו כי גם כעת, אחרי שהתקרב לדת, הוא מסרב להודות בעבירות שיוחסו לו

כשלוש שנים אחרי שהורשע בשורת עבירות חמורות, ובראשן בגניבת כספי הסתדרות העובדים הלאומית, צפויה ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר לקצר שליש מתקופת מאסרו של שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון. הוועדה תתכנס בסוף השבוע הבא וככל הנראה תורה על שחרורו כבר בתחילת ינואר הקרוב - אחרי שנגזר עליו עונש של כחמש שנות מאסר וחצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הירשזון יסיים את תקופת ריצוי עונשו ללא גיליון התנהגות נקי, בעקבות מספר זעום של הערות מצד גורמי מודיעין. עם זאת, הן נחשבות לזניחות באופן יחסי - שכן חוות הדעת שניתנה על תפקודו של השר לשעבר בכלא הייתה מצוינת.

גורמי אכיפה שעמדו בקשר עם הירשזון בשנים שהעביר מאחורי סורג ובריח סיפרו כי גם כעת הוא מסרב להודות שהיה אחראי לעבירות החמורות שבהן הורשע. לטענתו, המעשים שביצע היו "טיפשיים ולא אתיים" - אך התעקש כי בשום פנים ואופן לא גנב. למרות זאת, קבעו הן שופטי המחוזי שהרשיעו אותו והן שופטי העליון שדחו את ערעורו כי אכן היה אחראי למעילת כספים רבת-ממדים.

עו"ד רותם טובול (חדשות 2)
בתקופת המאסר התקרב הירשזון לדת וטופל בשתי ועדות לעברייני מרמה. לאותם גורמים סיפר כי אחרי שישתחרר, בכוונתו לשוב לפעילות ציבורית-התנדבותית למען ניצולי השואה.

"מדובר באסיר חיובי מאוד, שזכה לשבחים רבים ומתאים לשחרור מוקדם - לפי כל הפרמטרים הקבועים בחוק", אמרה לחדשות 2 פרקליטתו של הירשזון, עורכת הדין רותם טובול.