הערעור על זיכוי אולמרט וזקן ייערך ביולי

בית המשפט העליון, בראשות הנשיא אשר גרוניס, ידון בהרכב מורחב בבקשת הפרקליטות לבחון מחדש את ההחלטה לזכות את ראש הממשלה לשעבר ומי שהייתה ראש לשכתו מראש סעיפי האישום נגדם

אולמרט וזקן (חדשות 2)

הערעור על סעיפי האישום שמהם זוכו ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ומי שהייתה ראש לשכתו, שולה זקן, ייערך בבית המשפט העליון לפני הנשיא אשר גרוניס והשופטים סלים ג'ובראן, יורם דנציגר, ניל הנדל ועוזי פוגלמן. הדיונים, שמועדם עשוי להשתנות בהמשך, נקבעו להיערך ב-2 ביולי וב-4 ביולי 2013.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבת האחרונה, בריאיון מיוחד שהעניק לדנה ויס בתכנית "פגוש את העיתונות", תקף אולמרט בחריפות את פרקליט המדינה משה לדור וטען כי הסיבה להחלטתו לערער על זיכויו מרוב העבירות שיוחסו לו בכתב האישום נעוצה ברדיפה אישית.

"התוצאה של המהלך היא שהוא העמיד אותי בפני סיטואציה שבה אני צריך להחליט למה אני מקדיש את מרב תשומת לבי", אמר אולמרט. "הערכתי שאזוכה מהרוב המכריע של האישומים. בכל מה שקשור להאשמות בדבר שחיתות אישית - לא טעיתי. גם זיכוי זה שלטון החוק. בשלושה מתוך ארבעת האישומים שעמדו נגדי - זוכיתי על ידי בית המשפט".

לבסוף, סיכם כי האופן שבו הסתיים ההליך ממחיש כי "הפרקליטות חטפה מכה מבית המשפט המחוזי - וקרסה. במדינה מתוקנת, פרקליט המדינה היה הולך הביתה".