גלגל הצלה: אייל שני לא הולך לכלא

שעות ספורות לפני שהחלטת בית המשפט נכנסת לתוקף הצליח אייל שני לגייס מחבריו את 189,000 השקלים שהיה חייב להעביר לנושיו. לאחר תשלום החוב הורתה השופטת לשני לשלם עוד 40 אלף שקלים, כיוון שהסכום הגיע מרווחי המדיה של השף ולא מרווחי המסעדות

השף אייל שני לא יישלח היום לכלא: במהלך הלילה הצליח השף המוכר לגייס מחבריו את 189,000 השקלים שהיה צריך להעביר לנושיו. משם יועבר הסכום לקופת בית המשפט. ברגע האחרון הורתה השופטת ורדה אלשיך לשני להוסיף 40 אלף שקלים לקופת פשיטת הרגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחד עם זאת, קבעה שופטת המחוזי ורדה אלשיך כי 40 אלף שקל מתוך הסכום ששילם שני אינו יכול להיחשב כחלק מתשלום החוב, הואיל והוא הגיע מרווחי המדיה של השף, ואינו רווח שהשיג מהמסעדות בהן הוא מעורב. השופטת נתנה לשני ארכה של חצי שעה לשלם עוד 40 אלף שקל, שאינם מתמלוגי המדיה.

אתמול האריך בית המשפט ביום אחד נוסף את פרק הזמן שבו היה על שני להעביר את הסכום,
אחרי שבשבוע שעבר הורתה שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך לשני להחזיר את חובותיו עד אתמול בבוקר - או לרצות מאסר של 45 ימים.

ביום רביעי האחרון התייצב המסעדן מול המצלמה, והגיב להחלטה בעניינו: "אני לא בדרך לכלא, אמשיך לכבד את החלטות בית המשפט כמו שהקפדתי במשך השנים". "בית המשפט השית עליי דבר חסר תקדים", הדגיש שני. "מעולם לא חייבו אדם לשלם סכומים חודשים כאלה - 25 אלף שקלים בחודש. מתוך רצון אמיתי וכן לעמוד בהחלטות בית המשפט ולסיים את הפרשה - אני מעביר סכום כפול כל חודש, שלא כולל מסים למדינת ישראל".

שני: המסעדות לא שלי

במשך השנים נשמעו טענות קשות לגבי השף, לפיהן הוא מציג מצג שווא שהוא אינו בעליהן של המסעדות - אלא עובד זוטר. "הדברים הללו מעולם לא הוכחו בבית המשפט", אמר שני. "כמו כן, המסעדות אינן שייכות לי - אלא לאדם יקר בחיי ששמו שחר סגל".

הוא המשיך ותקף את המערכת המשפטית, וציין כי ישנם מספר עורכי דין ש"רוכבים" על הצלחתו. "אייל שני זה שם שמוכר הרבה דברים, והוא נוצר כדי לייצר תרבות ולמכור אוכל לאנשים", אמר והדגיש: "עורך דין יכול לעשות קריירה על השם הזה".