16 שנות מאסר לעוזר הדיפלומט שהרג

סגודו ורגס, לשעבר העוזר לנספח הצבאי של פרו בשגרירות בישראל, נשלח היום ל-16 שנות מאסר בעקבות רצח סגן הנספח על רקע רומנטי. במסגרת הסדר טיעון הודה הנאשם בעובדות והורשע בהריגה והשיבוש מהלכי משפט, לאחר שחשד כי בת זוגו בגדה בו עם הדיפלומט. הוא נדרש לשלם גם 100 אלף שקלים למשפחת המנוח

16 שנות מאסר לרוצח סגן הנספח הצבאי של פר (דוברות משטרת תל אביב)

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד גזר היום 16 שנות מאסר על סגודו ורגס, תושב רמלה בן 46, שהודה במסגרת עסקת טיעון ברצח סגן הנספח הצבאי של פרו בישראל בעקבות סכסוך על רקע רומנטי. השניים התגוררו יחדיו בדירה שכורה ברמלה, ובתקופה שלפני הרצח, בספטמבר 2011, חשד הנאשם כי הנרצח מנהל קשר רומנטי עם בת זוגו מאחורי גבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת הסדר הטיעון בין הצדדים הודה הנאשם במיוחס לו, בתמורה להפחתת סעיפי האישום להריגה ושיבוש מהלכי משפט. על פי כתב האישום המתוקן, סגודו, העוזר לנספח הצבאי של פרו בישראל, התגורר יחד עם הנאשם בדירה ברמלה, בעוד הוא מקיים מערכת יחסים עם צעירה בת 20. הנאשם החל לחשוד כי היא מקיימת קשר מיני גם עם המנוח.

בספטמבר שעבר התפתחו החשדות האלה לוויכוח ולתגרה של ממש עם הנרצח, בו עשה הנאשם גם שימוש באומנויות לחימה בהן רכש ידע. הוא הכה את הנאשם מספר פעמים בצווארו וגרם לו לדימומים חמורים שהובילו למותו.

טשטש את הראיות בקור רוח

לאחר מותו של הנרצח, החל הנאשם לטשטש את הראיות בדירתו ב"קור רוח", נכתב בגזר הדין. בעוד המנוח שרוע על רצפת הדירה, לבש ורגס כפפות, ניקה את הדם מהדירה, התקלח והחליף בגדים, חבש פאה לראשו, אסף את הבגדים והכפפות והשליך אותם לפח אשפה מרוחק. לאחר פרק זמן, עזב הנאשם את הדירה והותיר את המנוח שרוע ומדמם על רצפת הדירה, מבלי שהושיט לו עזרה.

בית המשפט גזר עליו היום 16 שנות מאסר בפועל, שנת מאסר על תנאי, שתופעל אם יבצע עבירת אלימות תוך שלוש שנים משחרורו, חצי שנת מאסר שתופעל אם ישבש מהלכי משפט, ופיצוי של 100 אלף שקלים למשפחת המנוח.

בהחלטתם ציינו השופטים כי "בבואנו לגזור את עונשו של הנאשם נתנו משקל לכך שהנאשם תקף את המנוח באישון לילה, ללא קינטור, התגרות או תקיפה מוקדמת מצד המנוח. כמו כן נתנו משקל למכות הקשות, הממוקדות והנמרצות שהיכה הנאשם את המנוח, לאכזריותו, למקום הרגיש והקטלני אליו כיוון הנאשם ולכך שהנאשם הותיר את המנוח על רצפת הדירה, מבלי לנסות לסייע לו, וביצע שורת פעולות כדי להשמיד ראיות ולטשטש עקבות".