אייל שני: "אני לא בדרך לכלא"

לאחר שבבית המשפט הוחלט לשלוח את המסעדן והידוען למאסר, אם לא ישלם את החובות שצבר לחובת נושיו עד ליום א' הקרוב, התייצב הערב מול המצלמות ותקף בחריפות את המערכת. "השיתו עליי סכומי החזר חסרי תקדים", אמר. השופטת אלשיך: "כאשר אדם הופך לפושט רגל - חובתו לשלם"

השף אייל שני צפוי להיכנס לכלא ביום א' הקרוב אם לא ישלם את חובותיו - כך קבעה היום שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך. בתגובה לחדשות 2 על הדברים ציין שני כי הוא עושה הכל כדי לפרוע את חובותיו, וכי סכומי ההחזרים שהשית עליו בית המשפט הם "חסרי תקדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב התייצב המסעדן מול המצלמה, והגיב להחלטה בעניינו: "אני לא בדרך לכלא, אמשיך לכבד את החלטות בית המשפט כמו שהקפדתי במשך השנים". לכשנשאל מהו הצעד הבא שינקוט בנושא, ציין כי בכוונתו להגיש שלושה ערעורים בבית המשפט העליון בעוד כשבועיים. "בית המשפט השית עליי דבר חסר תקדים", אמר שני.

השף טען כי "מעולם לא חייבו אדם לשלם סכומים חודשים כאלה - 25 אלף שקלים בחודש. מתוך רצון אמיתי וכן לעמוד בהחלטות בית המשפט ולסיים את הפרשה - אני מעביר סכום כפול כל חודש, שלא כולל מסים למדינת ישראל".

במשך השנים נשמעו טענות קשות לגבי השף, שלפיהן הוא מציג מצג שווא שהוא אינו בעליהן של המסעדות - אלא עובד זוטר. "הדברים הללו מעולם לא הוכחו בבית המשפט", אמר שני. "כמו כן, המסעדות אינן שייכות לי - אלא לאדם יקר בחיי ששמו שחר סגל". הוא המשיך ותקף את המערכת המשפטית, וציין כי ישנם מספר עורכי דין ש"רוכבים" על הצלחתו. "אייל שני זה שם שמוכר הרבה דברים, והוא נוצר כדי לייצר תרבות ולמכור אוכל לאנשים", אמר והדגיש: "עורך דין יכול לעשות קריירה על השם הזה".

שני המשיך ואמר, כי בטווח הזמן הנראה לעין בכוונתו "לתקן את חיי שנהרסו לפני 12 שנה". הוא המשיך ושיבח את פועלו במשך השנים, כשציין כי "במשך 25 שנים אני עומד בראש כת המאמינה שביכולתה ליצור אושר גדול במדינה. כל העוסקים במלאכה מקיימים את המשנה הזאת - ואני חושב שאנחנו הופכים את תל אביב לעיר מאושרת. זה מעורר פרסום וקנאה".

השופטת אלשיך: "בלב לא קל, הנני מורה על מאסרו של שני"

"הוכח שמסר הצהרות שקריות", השופטת אלשיך (חדשות 2)
בהחלטתה קבעה השופטת אלשיך, כי שני מפר באופן קבוע את הסדרי התשלומים לנושיו. "אין ספק כי הדבר עשוי להוות מכה קשה לחייב, המורגל ברמת חיים גבוהה מאוד", נכתב. "אולם, במלוא הכבוד הראוי, הרי שכאשר הופך אדם לפושט רגל - חובתו לשלם", הוסיפה סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, והדגישה: "שקלתי את הדברים, שקול היטב, ולא בלב קל הנני מורה על מאסרו של החייב".

עוד קבעה השופטת, כי "הוכח שהחייב מסר הצהרות שקריות בדבר הכנסותיו מן המסעדות. בפועל, הוא אינו שכיר, אלא שותף החולק עם הבעלים ה'רשמי' של המסעדות את ההכנסות".