הוקל העונש לרוצחת חברתה ההרה

בית המשפט העליון הפחית את עונשה של עדי בניטה, שרצחה את חברתה טליה אברמוביץ' לפני כארבע שנים בבני ברק. השופטים הסבירו כי חל שיפור במצבה ובניסיונות השיקום שלה וכי היא מבינה שהיא זקוקה להליך טיפולי

העליון הפחית בעונש: "מנסה להשתקם" (חדשות 2)

בית המשפט העליון החליט היום להקל בעונשה של עדי בניטה, שהורשעה ברצח חברתה ההרה לפני כארבע שנים והגישה ערעור. השופטים הפחיתו את עונש המאסר מ-20 ל-18 שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בניטה רצחה ב-25 בדצמבר 2008 את חברתה טליה אברמוביץ' בדקירות סכין בבני ברק, והורשעה כעבור כשנתיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב. מכתב האישום נגדה עלה כי הסיבה לרצח היא - קנאה. בכתב האישום תוארה מערכת היחסים בין השתיים שהיוותה את הרקע למעשה ונטען שבניטה רצחה את חברתה שהייתה בהריון, כי סברה שהיא נמצאת בקשר רומנטי עם ידיד קרוב שלה.

בהחלטתם היום ציינו שופטי בית המשפט העליון כי הגם שדעת הרוב בבית המשפט המחוזי בתל אביב הייתה נכונה לשעתה ומנימוקיה, הרי שכיום יש מקום להפחית במידה מסוימת את עונש המאסר .

השופטים הסבירו כי הסיבה להחלטה נעוצה בשיפור מסוים שחל במצבה של המערערת ובניסיונות שיקום שהיא עושה, כפי שהדבר משתקף מתסקיר שירות המבחן וגם מהתנהגותה בבית המשפט.

מגלה רצון גדול יותר לכפר על עברה

תסקיר שירות המבחן מציין עוד כי בניטה חשה בושה במעשיה ומבינה שהיא זקוקה להליך טיפולי, אף שהיא ממשיכה לטעון כי פעלה כאוטומט. היא גם אמרה כי היא חשה תחושת אשמה כלפי משפחתה של המנוחה.

במסגרת הליך השיקום, השתתפה הרוצחת בקבוצה של תקשורת בינאישית, ובקבוצה נוספת בה חשה קושי. על פי החלטת בית המשפט, היא מגלה מוטיבציה גבוהה מאוד להיעזר בפסיכולוגית, נחשפת יותר ומגלה רצון גדול יותר לעבוד על עברה.

במהלך דיון במשפטה בשנת 2009 בבית המשפט המחוזי בתל אביב הגיעה בניטה במצב רוח לא שגרתי. לאורך כל הדיון היא "גנבה" את ההצגה כשצרחה ובכתה, אבל גם חייכה. "אני לא משוגעת, אבל עכשיו אתם משגעים אותי", אמרה. "הכול מבוים, גם המשפט הזה מבוים. הציעו לי כדור סגול, אבל התרופה היחידה בשבילי היא שיפסיקו לשגע אותי".

גם אמה של הנרצחת ישבה בבית המשפט. בתחילת הדיון, כאשר ראתה את בניטה מחייכת, צעקה לעברה: "למה את צוחקת? רצחת ועכשיו את צוחקת?".