קנס של 50 אלף שקל ל"טיב טעם": הפקיעה את מחירי החלב

רשת "טיב טעם" נקנסה, לאחר שהורשעה בהפקעת מחירי החלב ששיווקה ב-21 אגורות במשך 5 חודשים. התובעת בתיק: "בעלי עסקים צריכים להיזהר לא רק מביקורות פתע של משרד התמ"ת בחנויות, אלא גם מצרכנים ערניים"

הפקיעו מחירים. "טיב טעם" (חדשות 2)

בית משפט השלום בתל אביב הטיל בשבוע שעבר קנס בסך 48 אלף שקלים והתחייבות בסך 50 אלף שקלים על חברת "טיב טעם", לאחר שהפקיעה את מחירי החלב ששיווקה ב-21 אגורות במשך חמישה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על מנהל קטגוריית מוצרי חלב ברשת טיב טעם הוטל קנס פלילי בסך 2,000 שקלים והתחייבות בסך 3,000 שקלים להימנע מביצוע עבירה דומה למשך שלוש שנים. פסק הדין ניתן בעקבות כתב אישום שהוגש לבית המשפט ולפיו הופקע מחיר חלב שהינו בפיקוח ונקבע לו מחיר מרבי בחוק.

חקירת רשת השיווק החלה בעקבות תלונת אחד מצרכניה על הפקעת מחירים ברשת. בעקבות התלונה, ערכו מפקחי מחוז תל אביב והמרכז ביקורת ובדיקת מחירים בסניף אודותיו הצרכן התלונן. הביקורת הובילה לפתיחת חקירה בחשד להפקעת מחירים שחשפה כי גם בסניפים נוספים של הרשת, התבצעה העלאה זהה של 21 אגורות במחיר החלב בפיקוח, במהלך חמישה חודשים לפחות.

עו"ד טלי קינן, תובעת במחלקה המשפטית במשרד התמ"ת, אמרה כי "המחוקק קבע מחירים מרביים למוצרי היסוד על מנת לספק הגנה לשכבות החלשות בפרט , ולכל הצרכנים בכלל. בעלי עסקים צריכים להיזהר לא רק מביקורות פתע של משרד התמ"ת בחנויות אלא גם מצרכנים ערניים, וזאת במיוחד בימים אלה של עליה ביוקר המחייה והתחזקות המודעות בקרב הצרכנים לזכויותיהם".