השר אהרונוביץ': "פרשת ניסו שחם - כתם על המשטרה"

באירוע "שבתרבות" שהתקיים במועצה האזורית דרום השרון, התייחס השר לביטחון פנים להעמדתו לדין בכפוף לשימוע של מפקד מחוז ירושלים לשעבר. "אני מגבה באופן מוחלט את המתלוננות", אמר והדגיש: "אין חסינות לאף קצין"

לאחר שהוחלט להעמיד לדין בכפוף לשימוע את מפקד מחוז ירושלים לשעבר, ניצב ניסו שחם, התבטא היום השר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', בנושא - ואמר כי הפרשה מהווה "כתם על המשטרה". בהמשך הביע השר תמיכה מלאה בשוטרות המתלוננות והתייחס גם להכרה הפלסטינית באו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר אהרונוביץ' באירוע "שבתרבות" שהתקיים במועצה האזורית דרום השרון. "שחם הוא קצין מצוין ומקצועי", אמר השר, והוסיף: "אני מגבה באופן מוחלט את השוטרות שהתלוננו ומדגיש - אין חסינות לאף קצין בשום דרגה שניהל יחסים תחת מרות".

בהמשך אמר השר לביטחון פנים, כי "אם שחם לא היה עושה את מה שעשה - הוא היה מועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה". נציגי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הודיעו לפני שלושה ימים לניצב ניסו שחם, מי שעד לאחרונה שימש מפקד מחוז ירושלים, על הכוונה להגיש נגדו - בכפוף לשימוע - כתב אישום חמור בגין עבירות מין שביצע לכאורה בתשע שוטרות. במשרד המשפטים ציינו כי סעיפי החשד המיוחסים לשחם הם מעשים מגונים, הטרדה מינית, מרמה והפרת אמונים.

בתום השימוע, אם אכן יוחלט להגיש נגד שחם כתב אישום, הוא צפוי לגרוף את התואר המפוקפק של קצין המשטרה הבכיר ביותר בתולדות המדינה שהועמד לדין פלילי. הפרשה התפוצצה ביולי האחרון, ומתחילת חקירת פרטיה ועד להחלטה שהתקבלה הערב נחקר מפקד מחוז ירושלים לשעבר שלוש פעמים. באחרונה שבהן הטיחו החוקרים בשחם שמות ועדויות של מתלוננות נוספות נגדו - שעל בסיס העדויות שמסרו, התגבשו סעיפי העבירות שביצע לכאורה.

"אבו מאזן נאם נאום שטנה; אי אפשר להגיע איתו לשלום"

השר אהרונוביץ' נדרש גם לסוגיית ההכרה הפלסטינית באו"ם, שעליה ציין כי "אבו מאזן טעה כשביצע את המהלך הזה. בסוף צריך לעשות שלום בין רמאללה לירושלים, אך יו"ר הרשות נאם נאום מלא שטנה ואי אפשר להגיע איתו לשלום".

בהמשך דיבר השר גם על החלטת ישראל לחדש הבנייה בשטח שמעבר לקו הירוק ולבנות 3,000 יחידות דיור. "מי שמפר הסכם צריך לדעת שיש שני צדדים למטבע. יש הסכמה לאומית על ירושלים מאוחדת ועל גושי ההתיישבות", אמר אהרונוביץ'.