28 שנות מאסר לאב שאנס את בתו

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר את דינו של האב באחד ממשפטי האונס הקשים שנראו בארץ בשנים האחרונות. האב הורשע כי אנס את בתו בהזדמנויות רבות בחמש השנים האחרונות ואף אפשר למכר שלו לאנוס אותה. בגזר הדין כתבו השופטים: "מדובר במעשים סוטים ומבחילים, המתלוננת נאלצה להתמודד עם מפלצת"

אילוסטרציה (רויטרס)

אחת מפרשות האונס הקשות ביותר שנחשפו בארץ בשנים האחרונות הגיעה היום (ראשון) לסופה, לאחר שבית המשפט המחוזי בחיפה גזר 28 שנות מאסר על תושב הצפון שהורשע באונס בתו החורגת במשך חמש שנים. כתב האישום המזעזע נגד הגבר חושף עוד כי אפשר למכר שלו לאנוס את בתו בשלוש הזדמנויות שונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החל ממעצרו ועד להרשעתו בעבירות החמורות, כפר הנאשם בכל המיוחס לו. לפיכך הוא הורשע רק בתום ניהול משפט הוכחות ממושך, שבמהלכו העידו בין היתר המתלוננת, אמה, המכר של האב שאנס את הבת ועדי הגנה נוספים רבים.

הגבר אומנם לא היה אביה הביולוגי של הילדה, אך גידל אותה מאז הייתה בת שנתיים ולמעשה שימש אביה לכל דבר. בהכרעת הדין הדגישו השופטים כי הנאשם מניפולטיבי וכי במקביל להתנהגותו המפלצתית לבתו, הפגין כלפי חוץ דמות של אב למופת. "העובדה שהנאשם פעל כדמות גיבור הנובלה 'ד"ר ג'קיל ומר הייד' דווקא מדגישה את מסוכנותו ואת מר גורלה של המתלוננת", קבעו השופטים.

"מעשים סוטים ומבחילים"

במהלך משפטו נערכה לגבר בדיקת מסוכנות שקבעה כי "מדובר באדם עם קווי אישיות נרקיסיסטית, נוקשה מאוד בדרישותיו ובציפיותיו, שאינו מגלה תובנה לפגיעה בקורבן ולנזק שגרם לה". מכתב האישום עולה עוד כי האב נהג לאנוס את בתו תוך שהוא מפעיל כוח רב ומאיים עליה.

"מדובר בהחפצת אדם במלוא מובן המילה", ציינה התובעת. "הנאשם הפך את המתלוננת ל'בובה על חוט', תוך שהוא מתעלם מרצונה, תחנוניה, כבודה וזכותה לשלמות גופה ונפשה". התובעת הוסיפה כי האב הבהיר לבתו ששלום הבית ושלומה הפיזי והנפשי של אמה מצויים בידיה.

כשהייתה המתלוננת בת 15 הביא אותה אביה בשלושה מקרים שונים לביתו של מכר, שם אילץ אותה לקיים עמו יחסי מין, תוך איומים, ואף צפה במתרחש והצטרף. "מעשיו של הנאשם בזויים ומעוררים שאט נפש", כתבו השופטים בגזר הדין. "המתלוננת נאלצה להתמודד עם מפלצת בדמות מלאך. מדובר במעשים סוטים ומבחילים והנאשם לא גילה בשום שלב אמפתיה כלפי המתלוננת, לא נטל אחריות על מעשיו ולא הביע צער או חרטה".

מלבד עונש המאסר בפועל הטילו השופטים על הנאשם שלוש שנות מאסר על תנאי, וגזרו עליו לשלם 180 אלף שקלים פיצויים לבתו. במשפט אחר נגזרו 5.5 שנות מאסר על המכר של האב שהורשע גם הוא באונס הנערה, אך המדינה ערערה על העונש. בקביעת עונשו של המכר התחשב בית המשפט בכך שאינו בן משפחתה, בגילו, בחוליו ובעיקר בכך שהודה בעובדות בכתב האישום, "זאת לאחר שעוד במשטרה הודה ואף נפל אפיים ארצה בפני המתלוננת וביקש את סליחתה".