"רוצח העם" מישראל יוסגר לבוסניה

אלכסנדר צבטרוקוביץ' שעלה לישראל בשנת 2006 יוסגר לבוסניה שם יועמד לדין בגין מעורבות ברצח עם שבוצע בשנת 1995 - כך קבע בית המשפט העליון בישראל. "המעשים הם נפשעים ואין מתפקידנו לקבוע אם ביצע אותם", אמר השופט

יוסגר לבוסניה, צבטקוביץ' (חדשות 2)

בית המשפט העליון דחה הבוקר את ערעורו של אלכסנדר צבטרקוביץ', תושב ישראל, החשוד כי היה מעורב כחייל ברצח עם בבוסניה בשנת 1995. הוא יוסגר בשבועות הקרובים למדינה הבלקנית שם הוא צפוי לעמוד לדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בית המשפט לא שוכנע כי יש טעם להצדיק את סירוב הבקשה להסגרה", קבע שופט בית המשפט העליון סלים ג'ובראן. "המעשים המיוחסים למערער הם נפשעים ואין זה מתפקידו של בית המשפט לקבוע אם ביצע אותם".

בחודש ינואר בשנה שעברה עצרו חוקרי היחידה הארצית לחשיפת פשיעה חמורה ובינלאומית את צבטקוביץ' בן ה-43 שחי בישראל עם אשתו היהודייה ובתו מאז שנת 2006. צבטקוביץ' חשוד כי השתתף בטבח שהתרחשו במזרח בוסניה ביולי 1995 בו נהרגו כ-2,500 אזרחים. המעשה הידוע כ"טבח סרברניצה" הוכר על ידי הקהילה הבינלאומית כרצח עם.

על פי ממצאי החקירה שהועברו ליחידה בישראל, אלפי האזרחים הבוסנים הוסעו כשהם כפותים ומכוסי עיניים לחווה מבודדת שם נורו על ידי כיתת יורים בשטח הריגה מסומן. צבטקוביץ', החשוד שהיה אחד משמונת החיילים ששימשו ככיתת יורים במקרה טען לאורך הדרך כי שימש אך ורק כנהג במהלך האירוע.