אישום: בכיר בתנובה גנב מיליונים והונה את סלקום

ראש מערך התקשורת בחברה ושותפו, לכאורה, רזיאל פוניס, בעל חברת הציוד האלקטרוני "פלאקום", נאשמים בהונאת מיליונים של חברת מוצרי החלב והמפעילה הסלולרית "סלקום". על פי הפרקליטות, סיפקה האחרונה מוצרי תקשורת ליצרנית מוצרי החלב, שהועברו לפוניס - תמורת טובות הנאה שונות

כתב אישום חמור הוגש נגד מנהל מערכות התקשורת בתנובה, יפים פרלוב, ושותפו, לכאורה, רזיאל פוניס, בגין גניבת 7.9 מיליון שקלים מתנובה, קשירת קשר לביצוע פשע, רישום כוזב במסמכי תאגיד, גניבה בידי מנהל ואיסור עשיית פעולה ברכוש אסור. עוד עולה, כי השניים הצליחו להונות גם את חברת התקשורת "סלקום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באישום נכתב, כי במהלך השנים 2009-2010 נערך הסכם תקשורת בין שתי החברות, שבו הוסכם כי "סלקום" תספק לעובדי חברת מוצרי החלב מכשירים סלולריים, והאחרונה תשלם עבור השיחות שיבוצעו מן המכשירים הללו.

פרלוב, מתוקף תפקידו, עמד בקשר מול הגורמים ב"סלקום" - והתיידד, כך על פי האישום, עם פוניס, שהיה באותה העת הבעלים של חברת "פלאקום השקעות", שסיפקה ציוד קצה של מערכות טלפון סלולריות לכלי רכב. נטען, כי במהלך שנת 2009 רקמו השניים תכנית מרמה שלפיה סיכמו כי פרלוב יזמין מוצרים מ"סלקום" עבור עובדי תנובה, כביכול, ולאחר שיקבל אותם - יעבירם לידי שותפו לעבירה, לכאורה - תמורת טובות הנאה שונות.

על פי הפרקליטות, מנהל מערכות התקשורת בתנובה פנה מאות פעמים לנציגי החברה הסלולרית וקיבל מהם מכשירי טלפון ניידים ואמצעים טכנולוגיים אחרים, בטענות שווא כי הציוד המבוקש מיועד לעובדי החברה. "כתוצאה ממעשיהם של פרלוב ופוניס שילמה תנובה לסלקום כשני מיליון שקלים בגין השימוש בציוד הגנוב שהועבר לאחרון", נכתב.

באישום צוין עוד, כי פוניס ינפיק חשבוניות פיקטיביות עבור פרלוב, "באופן הנחזה להיראות כאילו סיפקה חברת 'פלאקום' לתנובה שירותי התקנות בכלי הרכב של החברה, ופרלוב יאשר את החשבוניות הפיקטיביות - על אף שלא בוצעו התקנות שכאלה ולא סופק שירות לתנובה בגין כך".