כך נראו חיי הנאשם ברצח אשתו והרופאה המרדימה

הד"ר מריה זקוטסקי סיפרה כי נחשפה לפניו האמיתיות של בן-זוגה רק בחדר החקירות, עם מעצרה בחשד שסיפקה לו את הרעל שהביא למות רעייתו, ג'ני. היא הציגה לחדשות 2 תמונות מחייהם המשותפים, שהתנהלו במקביל לנישואיו למנוחה - שאותה הציג כ"שותפה" שמתגוררת בביתו

יממה לאחר הגשת כתב האישום החמור נגד שמעון קופר בגין רצח אשתו, ג'ני ז"ל, הציגה הד"ר מריה זקוטסקי - הרופאה שהייתה בת-זוגו ולפי החשד סיפקה לו את הסם הקטלני שגרם למות רעייתו - תמונות מחייהם המשותפים. תיעוד היחסים ביניהם, שנמשכו כשש שנים, קיבל משמעות מצמררת לנוכח המעשים המיוחסים לקופר ובצל העובדה שאותו קשר התנהל במקביל לנישואיו עם המנוחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זקוטסקי, רופאה מרדימה במקצועה בבית החולים "אסותא", שוחררה אתמול בתום חודש במעצר. היא העניקה ריאיון בלעדי לחדשות 2 שבו שטחה את גרסתה לחלקה בפרשה וטענה כי נפלה קורבן למזימה שהגה קופר. "שמעון הציג את עצמו כאדם שעובד ביחידה מסוימת שקשורה גם למשרד הביטחון וגם לצבא", היא סיפרה. "הוא אמר שהוא ישב שלושה חודשים בשבי ושהוא בדרגת סגן-אלוף. גם גבר, גם איש צבא, גם איש ביטחון, גם אבא לשני ילדים שהיו בני ארבע ושש וחצי: כמובן שהוא קנה את הלב שלי".

לטענת זקוטסקי, נודע לה כי ניהלה קשר עם גבר נשוי רק כשהגיעה לחדר החקירות. את ג'ני, רעייתו שאותה רצח לפי כתב האישום, הוא הציג כ"שותפה" - חרף העובדה שהבית בקיבוץ אייל שבו התגוררו יחד היה בבעלותה. "כשהכרנו, הוא אמר שיש לה שתי בנות ושלו יש שני בנים, אבל הדגיש שהם גרים בנפרד לגמרי ושאין להם שום דבר במשותף", הסבירה. "הכרתי אותו ב-2006 והיו לנו יחסים מצויינים. שנה אחר כך הוא התחתן עם ג'ני, וב-2008 הביא לי טבעת נישואין ואמר לי שהכוונות שלו לגביי רציניות ושהוא רוצה להתחתן".

"משימת חיסול בחסות המוסד"

את הראייה הדרמטית שהביאה לביסוס כתב האישום נגד קופר סיפקה ד"ר זקוטסקי בתקופת מעצרה. היא סיפרה לחוקרים כי ביקש ממנה את הסם הקטלני בטענה שזה ישמש אותו מתוקף תפקידו כ"מחסל של המוסד". בריאיון שיחזרה: "היו תקופות שהוא היה אומר לי שהוא נוסע לשבוע לחו"ל, בדרך כלל למקומות בעירק. הוא היה אומר שיש לו משימה שבה הוא צריך להרוג בן אדם עם תרופה שאי אפשר לגלות שרידים שלה בדם".

לטענתה, כששאלה מדוע הוא מתעקש לקבל את החומר ממנה השיב לה כי הוא "נוהג לעבוד לבד בגלל שהוא לא סומך על אף אחד". פרט לרעל עצמו, הסבירה זקוטסקי לקופר איך לעשות בו שימוש. "הסברתי לו שצריך להזריק את זה לשריר והוא אמר שהבנאדם לוקח סמים וגם שותה הרבה אלכוהול אז שזו לא תהיה בעיה", סיפרה.

"קשה לי מאוד שעשיתי את זה, כי אני ממש האמנתי לו. אני מרגישה שאני קורבן - לא רק מבחינה נפשית, אלא גם כספית. הוא בעצם חי על חשבון הכסף שלי".

במשטרה ובפרקליטות נוטים להאמין לגרסתה של זקוטסקי ומקבלים אותה, ועל כן הוחלט שלא להאשים אותה ברצח או בסיוע לו. עם זאת, בכוונתם להעמידה לדין בגין גרימת מוות ברשלנות.