הרופאה: "קופר ביקש תרופה לצורך חיסול מטעם המוסד"

כתב אישום הוגש הבוקר נגד שמעון קופר בגין רצח אשתו השנייה, ג'ני. זוגתו בהווה, ד"ר מריה זקוטסקי, מדברת היום לראשונה עם כתבנו ומתארת איך סיפר לה הנאשם שהוא סוכן מוסד, וכיצד ביקש ממנה להשיג בשבילו את חומר ההרדמה הקטלני

במשך שש שנים היו ד"ר מריה זקוטסקי ושמעון קופר בני זוג. כעת הוא מואשם ברצח אשתו באמצעות סם הרדמה קטלני שקיבל ממנה והיא שנחשדה במעורבות ברצח. אחרי חודש במעצר שוחררה היום ד"ר זקוטסקי והסבירה לראשונה בריאיון בלעדי לחדשות 2 את הנסיבות למקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שמעון הציג את עצמו כאדם שעובד ביחידה מסוימת שקשורה גם למשרד הביטחון וגם לצבא", סיפרה זקוטסקי על האדם שהכירה. "הוא אמר שהוא היה בשבי שלושה חודשים ושהוא סגן אלוף. גם גבר, גם איש צבא, גם איש ביטחון, גם אבא לשני ילדים שהיו בני ארבע ושש וחצי - כמובן שהוא קנה את הלב שלי", אמרה.

רק בחדר החקירות היא נחשפה לזהות האמתית של בן הזוג שלה, בין היתר גילתה כי בזמן שניהל איתה מערכת יחסים אינטנסיבית הוא בכלל היה נשוי. "כשהכרנו הוא אמר שיש בבית שלו אישה שהיא שותפה, שיש לה שתי בנות ולו יש שני בנים אבל הוא אמר שהם גרים בנפרד לגמרי ואין להם שום דבר משותף", הסבירה זקוטסקי. "בשנת 2006 הכרתי אותו והיו לנו יחסים מציונים, בשנת 2007 הוא התחתן עם ג'ני וב-2008 הוא הביא לי טבעת נישואין ואמר לי שהכוונות שלו רציניות והוא רוצה להתחתן", נזכרה.

"משימת חיסול בחסות המוסד"

במעצר סיפקה ד"ר זקוטסקי לחוקרים את הראייה הדרמטית שהובילה לביסוס האישומים נגד קופר. היא סיפרה איך ביקש ממנה את סם המוות לאחר שהציג עצמו כמחסל של המוסד. "היו תקופות שהוא היה אומר שהוא נוסע למשל לשבוע או לחו"ל, בדרך כלל למקומות בעירק. הוא היה אומר שיש לו משימות", סיפרה זקוטסקי.

באחת הפעמים קופר סיפר לה כי נשלח למשימת חיסול מטעם המוסד. "הוא אמר שיש לו משימה פשוט להרוג את הבנאדם הזה", הסבירה הרופאה. "הוא ביקש תרופה שאיתה אפשר להרוג בנאדם ואי אפשר לגלות את זה בדם. שאלתי אותו למה הוא צריך את זה ממני כי הוא עובד במקום שיכולים לעזור לו. הוא הסביר שהוא תמיד עובד לבד בגלל שהוא לא סומך על אף אחד", סיפרה.

ד"ר זקוטסקי לא רק סיפקה את סם המוות היא גם נתנה הוראות להזרקתו. "אני הסברתי לו שצריך להזריק את זה לשריר והוא אמר שהבנאדם לוקח סמים וגם שותה הרבה אלכוהול אז שזה לא בעיה להזריק", אמרה. "קשה לי מאוד שאני עשיתי את זה כי אני ממש האמנתי לבנאדם. אני מרגישה שאני קורבן, לא רק מבחינה נפשית, גם מבחינה כספית. הוא בעצם היה חי על הכסף שלי", הבהירה זקוטסקי.

יש לציין כי למרות שבמשטרה ובפרקליטות טוענים כי הם מאמינים לחלוטין לגרסתה של ד"ר מריה זקוטסקי, עדיין יש בכוונתם  להעמיד אותה לדין בגין גרימת מוות ברשלנות.