אישום נגד שמעון קופר בגין רצח רעייתו: "השקיע כל מאמץ בשביל הרצח"

כתב אישום חמור הוגש הבוקר נגד שמעון קופר, בגין רצח רעייתו ג'ני לפני 3 שנים. "הנאשם ניהל חיים שלמים כשהוא משקר לכל מי אשר בא עמו במגע, לרבות ילדיו", נכתב בכתב האישום. ""שקריו ואופיו האפל הינם כאין וכאפס אל מול העובדה שבמועד אשר אינו ידוע גמלה בלבו ההחלטה להביא למותה של רעייתו"

בבית המשפט המחוזי בלוד הוגש הבוקר כתב אישום ולצדו בקשה למעצר עד תום ההליכים נגד שמעון קופר, בגין רצח רעייתו ג'ני קופר לפני שלוש שנים וחצי. "הנאשם גרם למותה בכוונה תחילה של רעייתו ב-21/08/2009", טוענת הפרקליטות בכתב האישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הנאשם נהג לקשור קשרים רומנטיים עם נשים שונות, תוך שהוא מציג מצג שווא לפיו הוא פועל בשירות הביטחון", נכתב בכתב האישום החמור. "הוא דאג להבטיח את זכויותיו הכלכליות בנכסים משותפים לו ולנשותיו החוקיות, תוך שהוא דואג למסמכים המוכיחים זאת. הוא היה נוהג לספר בכזב לחברים ולבני המשפחה כי מצבן הבריאותי של בנות זוגו אינו תקין - ואף דיווח על מצב דיכאוני ולעיתים על כוונות אובדניות מצדן".

"הנאשם ניהל חיים שלמים כשהוא משקר לכל מי אשר בא עמו במגע, לרבות ילדיו", נכתב בבקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים. "שקריו ואופיו האפל הינם כאין וכאפס אל מול העובדה שבמועד אשר אינו ידוע גמלה בלבו ההחלטה להביא למותה של רעייתו ג'ני, והוא לא בחל בכל אמצעי על מנת להשיג מטרה זו".

אתמול אמרו גורמים במשטרה כי בהתנהלותו של קופו "התגלה דפוס של רוצח סדרתי". "הוא מכיר נשים על ידי שדכנית, מתחתן איתן, בונה על האמון שלהן במשך שנים ואז מתכנן לפגוע בהונן", אמר מפקד ימ"ר מרכז, ניצב משנה יגאל בן שלום.

על פי כתב האישום, במהלך חודש אוגוסט פנה שמעון קופר לד"ר מריה זקוטסקי, רופאה מרדימה שהייתה המאהבת שלו, והציג בפניה מצג שווא לפיו הוטל עליו לבצע "משימה סודית" במסגרתה הוא נדרש לצאת לחו"ל כדי לרצוח אדם בשליחות כוחות הביטחון. "על מנת לבצע את הרצח, ביקש לברר עם מריה באם יש חומר קטלני שאינו נגלה בבדיקה טוקסיקולוגית", נכתב. "הנאשם אמר למריה כי האדם שעליו להמית הינו כבן 50 וסובל מעודף משקל, תיאור העולה בקנה אחד עם מאפייניה של ג'ני. מריה גנבה מבית החולים כמות קטלנית של החומר ומסרה אותו לידי הנאשם ביחד עם מזרק מתאים, והסבירה לו את אופן השימוש בהם".

החקירה נמשכת

במקביל להגשת כתב האישום, נמשכת החקירה בעניין מותה של אשתו הקודמת של קופר. במשטרה אומרים כי בין שני המקרים יש "קשר נסיבתי", אך הדגישו כי החקירה בעיצומה. ד"ר מריה זקוטסקי, הרופאה החשודה שסייעה לקופר, ככל הנראה תואשם בסיוע ובמעורבות ברצח. זאת, לאחר שקופר הציג עצמו בפניה כאיש מוסד וביקש ממנה חומרים רפואיים בשביל לחסל אדם "במסגרת תפקידו".

החוקרים ציינו כי לאורך כל השנים וטרם מקרי המוות המסתוריים הוא סיפר לסובבים אותו כי הנשים שלו דיכאוניות ושהן מתעוררות במהלך הלילה, מה שמראה על פי המשטרה על תכנון מקדים של הרצח.

שיקר לילדיו ונשותיו

"הרופאה שהייתה איתו בקשר במשך 6 שנים סיפקה לו את החומר. זה עוד אחד מהשקרים אותם הוא מספר לסובבים אותו - לילדיו, לנשותיו, לחברים בקיבוץ אייל - שהוא נמצא בתפקיד בכיר ביחידה שנקראת יפ"מ (יחידה פיסכולוגית מיוחדת) במוסד", סיפרה אתמול רב-פקד ענת קצב מחוליית שרון בימ"ר מרכז שחקרה את הפרשה יחד עם פקד טל בן-אבן, מיחידת ההונאה.

במשטרה סיפרו כי בין השקרים של קופר, הוא סיפר כי היה קצין בשייטת וכי יש לו תואר מאוניברסיטת בר אילן. "עצם 'תפקידו' אפשר לו להיעדר ימים רבים מהבית ולחיות את החיים הכפולים כאשר כל פעם לפני הרצח הייתה לו מאהבת", הוסיפה קצב.

"התיק לא הונח במגירה". ניצב סאו (חדשות 2)

"מדובר כאן בחקירה מורכבת. התיק לא הונח במגירה וכל אימת שהגיע מידע מודיעיני חדש המשכנו וחקרנו. לולא הגיעו הממצאים החדשים הללו החקירה לא הייתה נפתחת", הדגיש ניצב בנצי סאו, מפקד מחוז מרכז. "משטרת ישראל נותנת תעדוף לרצח נשים במסגרת אלימות במשפחה ובכלל. לראיה, בשנה האחרונה פוענחו רק במחוז מרכז 5 מקרי רצח של נשים".

תיק החקירה נסגר תחילה לאחר שבמשטרה סברו שג'ני התאבדה או נפטרה כתוצאה מכשל לבבי, אבל ממצאים חדשים שהונחו על שולחנם של חוקרי ימ"ר מרכז ופרסום תחקיר בעניינו של קופר בתכנית "עובדה", גרמו לתיק להיפתח שנית במרץ 2010.