סא"ל שגנב מתכת מבסיס נשלח לשנת מאסר והורד לדרגת טוראי

קצין בכיר שהורשע בהוצאת 3,000 תופים ועליהם כבלי מתכת מבסיס צריפין נשלח לרצות שנת מאסר בפועל. בנוסף הורה בית הדין הצבאי להוריד את דרגתו מסא"ל לטוראי ומתח ביקורת חריפה על מעשיו: "הוא מעל באמון שרוכש הצבא, ולמעשה הציבור כולו, בממלאי תפקידים בכירים"

"פגע בתדמית הצבא". אילוסטרציה (AP)

בבית הדין הצבאי לערעורים ניתן בשבוע שעבר פסק דינם של שני קצינים בדרגות סגן-אלוף וסרן, אשר הורשעו בבית הדין המיוחד בעבירות גניבה בידי עובד ציבור והתנהגות שאינה הולמת - זאת בגין הוצאת 3,000 תופים ועליהם כבלי מתכת מהבסיס צריפין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית הדין המיוחד השית על הקצין הבכיר מבין השניים שנת מאסר בפועל, הורדה לדרגת טוראי, וקנס כספי; באשר לסרן, בחר בית הדין המיוחד לזכותו מחמת הספק מעבירת הגניבה ולהרשיעו בעבירה שעניינה התנהגות שאינה הולמת, ולהשית עליו הורדה לדרגת סגן, וקנס כספי.

התביעה הצבאית ערערה לבית הדין הצבאי לערעורים על פסק דינו של בית הדין המיוחד בכל הנוגע לקצין הזוטר. ההגנה ערערה אף היא, על פסק דינו של בית הדין המיוחד בכל הנוגע גם לקצין הבכיר מבין השניים.

בית הדין קיבל את עמדת התביעה ודחה את ערעור ההגנה בעניינו של סגן-האלוף, תוך שהוא קובע כי עונשו מצוי בקצהו התחתון של מתחם העונש ההולם וכי היה ראוי לעונש מאסר משמעותי יותר. "מעשיו היו חמורים וקשים. הוא מעל באמון שרוכש הצבא, ולמעשה הציבור כולו, בממלאי תפקידים בכירים. הוא פגע בתדמית הצבא. נוכח ייעודם של כבלי המתכת שהוצאו, נגרמה גם פגיעה בהיבטי הכשירות והכוננות", נכתב בהחלטה. "מעשים אלה, אשר חותרים תחת ערכי היסוד של הצבא, ראויים ברגיל לענישה ממשית וכואבת המתבטאת בתקופת מאסר משמעותית בכליאה".