חנן גולדבלט שוחרר היום מהכלא

ארבע שנים לאחר שהחל לרצות את מאסרו, השחקן חנן גולדבלט יצא היום לחופשי. הפרקליטות הודיעה שלא תערער על ההחלטה לשחררו לפני הזמן. גולדבלט אמר בצאתו מבית הכלא: "מתנצל על דברים שעשיתי ואמרתי בעבר"

השחקן חנן גולדבלט שוחרר הערב מכלא חרמון בצפון הארץ. בצאתו משערי הכלא אמר גולדבלט: "אני לא רוצה להגיד את כל מה שעבר עליי בעשרה הימים האחרונים. מה שאני כן רוצה להגיד כרגע, למרות ההתרגשות, שאני כן מצטער ומתנצל על הדברים שעשיתי ודברים שאמרתי בעבר אני כרגע לא בנוי לריאיונות ותשובות. כשאוכל - אני אגיד לכם". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעבר סירב גולדבלט להתנצל על מעשיו וזכה לביקורת על כך מבית המשפט. "הנאשם לא התנצל התנצלות כנה בפני המתלוננות, ולא הביע חרטה אמיתית על מעשיו", כתבו השופטים בגזר הדין לפני ארבע שנים. "רק בדבריו האחרונים טען בלשון רפה, כי 'ברור לו שבמקרים מסוימים היה קל דעת בהתנהלותו, וכן כי כמה מהן, בצורה זו או אחרת, נפגעו על ידו בשל כך'. דברים אלה נאמרו מאוחר מדי וקשה לראות בהם חרטה מלאה וכנה".

פרקליטות מחוז צפון הודיע מוקדם יותר היום כי לא תגיש עתירה לבית המשפט המחוזי נגד ההחלטה לשחררו מהכלא. ההחלטה התקבלה לאחר שבפרקליטות הגיעו למסקנה כי החלטת ועדת השחרורים בעניינו לא צפויה להתנגדות בית המשפט ושסיכויי קבלת העתירה מעטים מאוד.

ועדת השחרורים שליד השב"ס החליטה בשבוע שעבר לקבל את הבקשה שהגיש השחקן והבדרן חנן גולדבלט, שהורשע באונס ובביצוע מעשים מגונים בתלמידותיו, לסיים לרצות את עונש המאסר שהושת עליו. בעקבות בקשה לעיכוב ביצוע מצד המדינה חל עיכוב קל בשחרורו, שבוצע היום.

עו"ד ליאת קליין, היועצת המשפטית של מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית אמרה בתגובה לשחרורו של גולדבלט: "ההחלטה לשחרר את גולדבלט, שהורשע בביצוע עבירות מין בנשים שונות, ארבע שנים בלבד לאחר שהחל לרצות את עונשו היא החלטה שצריכה להטריד את כולנו". עו"ד קליין הוסיפה כי "בינתיים עוד נשים, ילדות, ילדים ונערים ממשיכים להיפגע והמחיר החברתי שכולנו ממשיכים לשלם רק ילך ויגדל".

ביצע עבירות מין בתלמידותיו

גולדבלט, בן 70, הורשע ב-2008 באונס, מעשים מגונים, מעשה סדום, ניצול יחסי מרות וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בעקבות פרסום עדויותיהן של צעירות שלמדו בקורסים לפיתוח קול ומשחק בהנחייתו, שטענו כי במהלכם אילץ אותן לקיים עמו יחסי מין. הוא מצדו התעקש כי המגע בינו לבין המתלוננות נעשה בהסכמתן.

בית המשפט המחוזי גזר על גולדבלט שבע שנות מאסר. בערעור שהגיש אשתקד לבית המשפט העליון הוחלט להפחית שנה מתקופת העונש ובנוסף, גולדבלט זוכה מאחד מאישומי האונס מבין השניים שבהם הורשע בערכאה הקודמת.

את הבקשה לקצר את תקופת מאסרו הגיש גולדבלט אחרי שריצה כשני שלישים ממנה בכלא חרמון שבצפון. נוסף על כך, הוא השלים את הליך השיקום והפגין התנהגות טובה כאסיר. עם פרסום האפשרות שישוחרר מוקדם מהכלא הביעו המתלוננות נגדו התנגדות עזה למהלך.