הותר לפרסום: נעצר ישראלי שגויס לחיזבאללה

כתב אישום חמור הוגש הבוקר נגד עצאם עלי משאהרה, תושב מזרח ירושלים שגויס לארגון חיזבאללה בעת ביקורו בלבנון בחודש יוני האחרון. מפרטי האישום עולה כי משאהרה תודרך למסור מידע לארגון דרך האינטרנט על שורה של אתרים ובהם הכנסת וקריית הממשלה

גויס לחיזבאללה במהלך ביקור בלבנון. ארכיו (רויטרס)

לבית משפט המחוזי בירושלים הוגש היום כתב אישום נגד עצאם עלי משאהרה, תושב מזרח העיר שגויס לארגון חיזבאללה במהלך ביקור בלבנון בחודש יוני השנה. הוא נעצר בתום פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משאהרה, נהג אוטובוס בן 37 מהכפר ג'בל מוכבר בדרום-מזרח ירושלים, הודה במהלך חקירתו כי גויס לחיזבאללה ומסר מידע על שורה ארוכה של אתרים בישראל, לרבות אתרי ממשל כמו הכנסת, קריית הממשלה, האוניברסיטה העברית, בית החולים הדסה עין כרם ובית החולים הדסה הר הצופים.

במהלך תשאולו של משאהרה נחשף כי גורמים בארגון הטרור הלבנוני תדרכו אותו לשוב לישראל ולהמשיך לקיים את קשר עם חיזבאללה דרך האינטרנט. נגד משהארה הוגש היום כתב אישום המייחס לו עבירות של מגע עם סוכן חוץ, מסירת מידע לאויב, קשירת קשר למסירת מידע לאויב ויציאה למדינת אויב ללא היתר. בנוסף, הוגשה בקשה למעצרו עד תום ההליכים.

חיזבאללה תכנן פיגוע והבריח מטענים לישראל

בחודש אוגוסט האחרון פורסם כי שב"כ והיחידה המרכזית של מחוז צפון במשטרה חשפו חוליה של ערבים ישראלים, שהבריחה מטעני חבלה במשקל של 20 קילוגרמים מלבנון לישראל. על פי החשד, המטענים שהיו מוכנים להפעלה נועדו להוציא אל הפועל גל של פיגועים. הם הועברו על ידי סוחרי סמים לבנונים שמסייעים לחיזבאללה לכפר רג'ר, ומשם לקחו אותם חברי החוליה הישראלית לנצרת.

כוחות הביטחון אספו מידע מודיעיני, לפיו חוליית מבריחי סמים בגבול הצפון עוסקת בהברחת מטעני נפץ לתוך ישראל, וכשהיה מידם מספיק ראיות הם עצרו הנאשמים במעורבות בהברחה. ברשותם נמצאו, בין השאר, מקלע מאג ורובה M16 גנובים מצה"ל, מטען גדול של חומר נפץ מסוג C4 שהוברח מלבנון ומערכות הפעלה.