מאסר לחייל שהשתמש ב"מיסטר נייס גאי"

בין הדין הצבאי אישר הסדר טיעון בעניינו של חייל שנהג להשתמש בסם מסוג "מיסטר נייס גאי" וגזר עליו 45 ימי מאסר בפועל. הסם אמנם לא מוגדר בפקודת הסמים האסורים, אך בצה"ל מנסים להילחם בתופעה בה חיילים משתמשים בחומרים מסממים

השפעה כמו מריחואנה. אילוסטרציה (חדשות 2)

בבית הדין הצבאי במחוז שיפוט מרכז, אושר הסדר טיעון בעניינו של חייל שהואשם בשימוש בחומרים מסממים שאינם כלולים בפקודת בסמים המסוכנים של הצבא. בצה"ל טוענים כי כתב האישום הוגש כחלק מיישומה של מדיניות הצבא למגר את תופעת השימוש בסמים סינתטיים בקרב החיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל הודה בעבירות בהן הואשם המייחסות לו שימוש בחומר המכונה "נייס גאי". על פי כתב האישום, נהג החייל להשתמש בחומר במוצבים צבאיים בזמן שהיה בתפקיד כוננות. בנוסף, השתמש החייל בחומרים יחד עם חיילים נוספים במוצב. על פי פקודות הצבא, "נייס גאי" נכלל ברשימת החומרים הקנאבינואידים הסינתטיים, שהשפעתם עלולה להיות דומה להשפעת סמים אסורים כמו מריחואנה.

לטענת הגורמים המשפטיים בצה"ל, השימוש בחומרים מסוג זה עלול לגרום לפגיעה קשה ביכולת התפקוד של חיילי צה"ל, בכוננות היחידות הצבאית, וכן לירידה בכשירות הכוחות האמונים על ביטחון המדינה ובמוכנותם לביצוע משימותיהם. בית הדין הצבאי גזר על הנאשם 45 ימי מאסר בפועל והורדה לדרגת טוראי.