מומחה ה-FBI קבע: העקבות על מכנסי תאיר ראדה אינן של הרוצח

התפתחות דרמטית בפרשת הרצח המחריד בקצרין: מבדיקה שערך בכיר זיהוי פלילי אמריקני עלה, כי לא ניתן לקבוע שהסימנים שנמצאו על מכנסיה של תאיר הם עקבות נעליים ולפיכך לא ניתן לשייכם לרומן זדורוב, שהורשע ברצח. הממצאים יוגשו לביהמ"ש העליון, שידון בערעור שהגיש זדורוב

שש שנים אחרי שגופתה של הנערה בת ה-13 תאיר ראדה ז"ל נמצאה מוטלת בחדר השירותים של בית הספר "נופי גולן" בקצרין, חלה בשבועות האחרונים התפתחות  דרמטית בפרשה שעשויה להיות בעלת השפעה מכרעת על הערעור שהגיש רומן זדורוב, שהורשע ברצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרשעתו של זדורוב נסמכה בעיקר על הודאתו בפני מדובב, אליה הצטרף שחזור הרצח שתועד במצלמות המשטרה ובו גם פרטים מוכמנים שהיו ידועים לכאורה אך ורק לרוצח עצמו.

פרט לאלה, לא כלל התיק ראיות מדעיות - דוגמת דגימות דנ"א, רוק ושיער - שיש בכוחן לקבוע באופן ודאי את זהות הרוצח. למרות זאת, קבע המומחה של המשטרה ממז"פ, רב-פקד ירון שור, כי נמצאה התאמה בסבירות גבוהה ביותר בין עקבות נעליו של זדורוב לבין סימנים שנמצאו על המכנסיים שלבשה תאיר.

המומחה הטיל ספק במסקנות המשטרה 

התפנית בפרשה התרחשה, כאמור, בחודשים האחרונים - עם הגעתו ארצה של מומחה ה-FBI האמריקני לתביעות נעל, למחלקה לזיהוי פלילי במשרד המטה הארצי של המשטרה. הוא בחן את הממצאים שהתגלו על מכנסיה של תאיר וקבע כי לא ניתן לקבוע שמדובר בטביעות נעליים, ולפיכך לייחסם לזדורוב.

חוות הדעת הדרמטית תועבר לעיון בית המשפט העליון, שם יתבקשו השופטים לאשר את הגשתה - אחרי שבערכאה הקודמת, שבה הורשע זדורוב, הגיש צוות ההגנה ממצאים אחרים. 

רצח בשירותי בית הספר

תאיר ראדה נרצחה בדצמבר 2006. גופתה נמצאה בתא שירותים בבית הספר "נופי גולן" שבו למדה, כשעליה חתכים רבים וחבלות שהצביעו על אלימות קשה שהופעלה נגדה.

רומן זדורוב, פועל בניין שעבד במוסד, נעצר זמן קצר אחר כך, הודה ברצח ושחזר אותו. מאוחר יותר הוא חזר בו מהדברים וטען כי נאלץ להודות בעקבות לחצים כבדים שהופעלו עליו. בספטמבר 2010 הוא הורשע ונשלח למאסר עולם.