דריסת לי זיתוני: המפכ"ל העביר את חומרי החקירה לרשויות בצרפת

לאחר שמאמצי ההסגרה לישראל של החשודים בדריסה כשלו, דנינו העביר מעטפה ובה כל חומר החקירה למקביליו בצרפת. המשמעות: קלוד אייזיק ואריק רוביק עשויים לעמוד לדין על דריסתה והפקרתה של זיתוני ז"ל

קלוד אייזק. יועמד לדין בצרפת (מתוך "עובדה")

אחרי שהחשודים בדריסתה נמלטו לצרפת, גם ממצאי החקירה ומסקנות המשטרה עוברים לשם: מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו החליט בצעד יוצא דופן על העברת ממצאי תיק החקירה בפרשת הריגתה של לי זיתוני לגורמי אכיפת החוק בצרפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסבב של פגישות שקיימו המפכ"ל דנינו וראש אגף החקירות יואב סגלוביץ' עם עמיתים בכירים ברשויות המשטרה של צרפת ואיטליה ועם מפכ"ל מחוז פריז, הם העבירו לידי הצרפתים מעטפה ובה ממצאי ומסקנות החקירה שהתנהלה בארץ נגד הדורסים - קלוד איזק חייט ואריק רוביק, שני האזרחים הצרפתיים החשודים במעשה. המפכ"ל דנינו בחר להעביר את חומרי החקירה לרשויות אכיפת החוק בצרפת מתוך כוונה לזרז את הטיפול המקומי בחקירה.

רועי פלד, שהיה בן זוגה של לי ז"ל מספר לחדשות 2 באינטרנט: "טרם קיבלנו אישור רשמי ממשרד המשפטים על כך שהתיק אכן עבר לצרפת, אבל אני מקווה ורוצה להאמין שמשטרת ישראל עשתה את עבודתה נאמנה ושחומרי החקירה שהועברו יסייעו להעמידם לדין ולהרשעתם בצרפת", אמר פלד והוסיף: "הסיפור רק מתחיל. מדובר בהליך משפטי במקום שהוא זר לנו. לא נפסיק עד אשר השניים שאחראים לדריסתה יישבו מאחורי סורג ובריח".

פרשת הדריסה שעוררה הדים

לי זיתוני ז"ל (באדיבות המשפחה)
בספטמבר 2011 עשתה זיתוני את דרכה לחדר הכושר שבו הייתה אמורה להעביר שיעור. בעת שחצתה את צומת הרחובות ויצמן-פנקס בתל אביב, פגע בה רכב ספורט שחור מסוג ב.מ.וו , בו היו איזק ורוביק. זיתוני הועפה בעוצמה לנתיב הנגדי, שם רכב נוסף פגע בה והרג אותה. הדורסים לא נשארו במקום כדי להזעיק עזרה ונמלטו במהירות מזירת התאונה. השניים החביאו את הרכב בחניון של הבניין שבו גרו בתל אביב ומספר שעות לאחר מכן, בעת שהרשויות עדיין לא ידעו את זהות הדורסים, הצליחו השניים להימלט מישראל לצרפת.

מאז נעשו ניסיונות רבים של המשטרה להסגיר את השניים לישראל ולהעמידם לדין בארץ. פרשת הדריסה של זיתוני ז"ל עוררה הדים רבים בציבור והמשפחה פתחה במחאה יזומה על מנת לדרוש את העמדתם לדין של הדורסים שנמלטו. היום כאמור, כעבור למעלה משנה של ניסיונות הסגרה, החליט המפכ"ל להעביר את ממצאי החקירה ומסקנות המשטרה לצרפת, שם צפויים דורסיה של זיתוני לעמוד למשפט.