מוצא גופת מג'די חלבי יתבע 40 מיליון שקלים

כשלושה שבועות אחרי שאיתר את גופתו של מג'די חלבי בהרי הכרמל, סמוך לעוספיא, החליט איברהים קוזלי, תושב דליית אל כרמל לדרוש את הפרס הכספי שהובטח לכל המוסר דבר על מקום המצאו של החייל הנעדר. בימים הקרובים הוא ייקח את הדרישה הזו לפתחו של בית המשפט - ויתבע 39 מיליון שקלים מעמותת "לחופש נולד" וממשרד הבטחון

איברהים קוזלי יגיש בימים הקרובים כתב תביעה לבית המשפט המחוזי בחיפה - בדרישה לקבל את כספי הפרס שהובטחו לכל מי שימסור דבר על מקור הימצאו של החייל הנעדר מג'די חלבי, שלושה שבועות אחרי איתור שרידי הגופה. הנתבעים: עמותת "לחופש נולד" שהתפרקה בינתיים, עוד לפני מציאת גופתו של חלבי, משרד הביטחון וממשלת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שאלת כספי הפיצויים למוצא גופתו של מג'די חלבי תגיע בימים הקרובים לפתחו של בית המשפט המחוזי בחיפה, לשם יגיש קוזלי, תושב דליית אל כרמל, כתב תביעה.

באמצעות עורכי הדין ווג'די כעביה וגל אמיר הוא תובע את עמותת "לחופש נולד" שהתפרקה עוד טרם מציאת גופה, משרד הביטחון וממשלת ישראל שהיו כולן שותפות להבטחת הפרס הכספי למי שימסור מידע על מקום הימצאו של החייל הנעדר. הוא עומד לדרוש לא פחות מ-39 מיליון ומאה אלף שקלים - הסכום שהובטח במודעות הפרסום. 

החליט לתבוע. מוצג גופת חלבי, קוזלי (חדשות 2)

עורך הדין אמיר הסביר בשיחה עם חדשות 2 כי התביעה לא נועדה רק לגריפת רווח כספי, אלא יש לה לטענתם גם חשיבות אסטרטגית. "אנחנו נצליח וזה לא רק הסכום. הסיפור הוא התעלמות משרד הבטחון", הוא הסביר, "אם אני קצין מודיעין בסוריה ורואה שמובטחים מיליונים תמורת חייל נעדר - במקום ליפול בידי המשטר העלאווי אני אחליט כקצין מודיעין סורי שיודע על מקום הימצאו למסור את המידע. אבל אם אנחנו לא משדרים רצינות - זה לא יקרה". עורך הדין אמיר הוסיף עם זאת - "אנחנו מקווים שמשרד הבטחון יתעשת וידבר איתנו לפני שנכנס לכותלי בית המשפט".

עורך הדין כעביה הבהיר - "אנחנו רוצים שמשרד הביטחון ישלם את הסכום הזה למרשנו. הרי זה הרבה יותר מוסרי מאשר הניסיון לשחרר שני רוצחים שהמידע שמסרו התברר כמידע כוזב".

קוזלי הצהיר בעבר שאם יקבל את הסכום יתרום חלק ממנו להקמת אנדרטה לזכרו של החייל מג'די חלבי במקום מציאת הגופה.