ישי: "היועמ"ש התיר לסגור בתי עסק של מסתננים"

בחוות דעת שהגיש למשרד הפנים קבע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, כי לרשויות המקומיות ולשר הפנים יש סמכות להפעיל סנקציות כנגד מסתננים בעלי עסק, ואף לסגור אותם. השר ישי: "זה צעד חשוב במלחמה בבעיית המסתננים"

ניתן להפעיל סנקציות. מסתננים מאפריקה (רויטרס)

צעד נוסף במלחמה נגד המסתננים: היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הגיש חוות דעת משפטית למשרד הפנים, המתירה לרשויות המקומיות ולשר הפנים לפעול כנגד בתי עסק של מסתננים, ואף להביא לסגירתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוות הדעת, שהוגשה בהתאם לבקשתו של שר הפנים אלי ישי, קובעת כי ניתן לנקוט בסנקציות נגד בתי העסק של המסתננים. "בעיית המסתננים הינה תופעה שמסכנת את עתידה, זהותה ויהדותה של מדינת ישראל", אמר השר ישי. "אני שמח שהיועץ המשפטי נענה לבקשתי והכין חוות דעת משפטית מקצועית המתירה למשרד הפנים ולרשויות השונות להפעיל סנקציות כנגד מסתננים בעלי עסקים הפועלים בתחומן, עד כדי סגירה".

ישי הדגיש כי "חוות דעת זו היא כלי חשוב בארסנל הכלים בו אני עושה שימוש במלחמתי כנגד תופעת המסתננים השוטפת את הארץ, עד כי נראה לעתים כי ישנם מחוזות בארץ שכבר אינם חלק ממדינת ישראל והכניסה אליהם היא באמצעות דרכון".

עוד ציין השר שבמשרדו עדיין ממתינים לחוות הדעת המקצועית של משרדי החוץ והמשפטים, שתוכל להתיר את החזרת מסתנני צפון סודן ואריתריאה לארצם, והביע תקווה שיוכלו לחזור לארצותיהם במהרה ובבטחה. "אין לי דבר כנגד המסתננים - יש לי רבות בעד המדינה וזהו הקו המנחה אותי", הדגיש ישי.

ראש הממשלה נתניהו התייחס בישיבת הממשלה הבוקר לסוגיית המסתננים: "מסיכום נתוני חודש אוקטובר עולה שבחודש שעבר חצו את הגבול 54 מסתננים בלבד, וכולם - בלי יוצא מן הכלל - נלקחו למעצר. זאת אומרת שאיש, אפילו לא אחד, לא הגיע לערי ישראל", אמר.

"אני מזכיר שרק לפני חצי שנה נכנסו במשך כל חודש יותר מאלף מסתננים והמספר היה במגמת עלייה. על סמך הנתון הזה, אפשר לומר בפירוש שבלמנו את ההסתננות ועכשיו אנחנו צריכים להתמקד בהחזרת המסתננים שכבר נמצאים בשטח ישראל לארצות מוצאם", הוסיף נתניהו.