המחבל הדורס מיום הנכבה נידון למאסר עולם

איסלאם עיסא, שהורשע בביצוע פיגוע הדריסה באמצעות משאית ביום הנכבה בשנה שעברה, נידון היום למאסר עולם ול-40 שנות מאסר נוספות, אחרי שגרם למותו של הצעיר אביב מורג ז"ל, ולפציעתם של 18 בני אדם נוספים. "הנאשם יצא למסע של הרג מתוך כוונה לגרום למותם של רבים, חפים מפשע", קבעו השופטים

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום על עיסא איסלאם, שהורשע בביצוע פיגוע הדריסה כשנהג במשאית ביום הנכבה בשנה שעברה, מאסר עולם ו-40 שנות מאסר נוספות. איסלאם הורשע ברצח ובשישה ניסיונות נוספים לביצוע רצח בשנה שעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש מאי 2011 פתח איסלאם, שהיה באותה העת נהג משאית, בדהירה לאורך שני קילומטרים בדרך חיים בר-לב בדרום תל אביב, ופגע בכל מה שנקרה בדרכו - מכוניות, אוטובוסים והולכי רגל. צוותי מד"א שהוזעקו למקום האירוע נאלצו לקבוע את מותו של אביב מורג ז"ל, שהיה ברכבו, והעניקו טיפול ל-18 נוספים. הנהג הדורס נלכד על ידי עוברי אורח.

ביולי השנה הוא הורשע ברצח בכוונה תחילה, ניסיון רצח, גרימת חבלה בנסיבות מחמירות וסיכון חיי אדם. בהחלטתם כתבו השופטים, כי הרשעתו של איסלאם ברצח באה בעקבות העדויות מהאירוע, שמהן עלה כי לא היה מדובר בדריסה בתום לב, אלא "בהחלטה מודעת של הנאשם לבצע את המעשה".

"יצא למסע של הרג"

"לענייננו, נדמה שלא יכול להיות ספק באשר לחומרתם המופלגת של מעשי הנאשם", נקבע בגזר הדין. "כפי שפורט לעיל ונקבע בהכרעת הדין, הנאשם יצא למסע של הרג מתוך כוונה לגרום למותם של רבים, חפים מפשע".

"לצורך ביצוע זממו הוא עשה שימוש באמצעי זמין יחסית, כלי רכב כבד שבו השתמש כנשק מול משתמשים אחרים בדרך", הבהירו השופטים גלעד נויטל, מאיר יפרח וגיליה רביד, שפירטו את נסיבות האירוע. "הנאשם ביצע את המעשה במקום הומה אדם, באזור עירוני שבו התנועה צפופה, תוך הוא מסכן ציבור גדול של אנשים. המסע הסתיים במותו של המנוח ויכול היה להסתיים באסון כבד הרבה יותר, שכן רק מזלם הטוב של שאר המעורבים הוא שעמד להם ומנע מהם גורל דומה לזה של המנוח".

השופטים הוסיפו: "מדובר בנסיעה קטלנית שנמשכה לאורך תוואי דרך של כ- 3 ק"מ. ההתנגשויות השונות המתוארות בכתב האישום התרחשו במקומות שונים על תוואי הדרך, בזמן שונה ובמרחק זו מזו. מדובר בהתנגשויות נפרדות שלא היו קשורות האחת לשנייה, עד שאפילו האנשים שהיו מעורבים בהן לא היו מודעים לכך שהם חלק מהתרחשות כוללת ולא ידעו על הפגיעות בכלי הרכב האחרים".