בגלל ריב על שמיכה: רצח את בן זוגה של פרודתו

תושב נשר, בן 54, הורשע הבוקר בבית המשפט המחוזי בחיפה ברצח בן זוגה של חברתו לשעבר ובגרימת חבלה מחמירה בעקבות סכסוך בין השניים על שמיכה ישנה ומעיל שהיו ברשותם. "זילות חיי אדם זועקת ממקרה טראגי זה", ציין השופט בהכרעת הדין

זירת הרצח, נשר (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע את אברהם אלחיאני, תושב נשר בן 54, ברצח בן זוגה של חברתו לשעבר, ובתקיפתה, לאחר שדקר גם אותה בחודש מאי בשנה שעברה בגלל סכסוך על שמיכה ישנה ומעיל שהיו ברשות השניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"זילות חיי אדם זועקת ממקרה טראגי זה", הדגיש סגן נשיאת בית המשפט המחוזי בחיפה, השופט יוסף אלרון, שציין בדבריו את מערכת היחסים העכורה בין הנאשם שהורשע לבין המתלוננת. "הנאשם סירב להשלים עם פרידתה ממנו וחש כלפיה איבה".

בחודש מאי 2011, הגיע אלחיאני בתיאום עם המשטרה ובליווי שוטרת ומתנדב, לביתה של חברתו לשעבר על מנת להסדיר את חלוקת חפציהם המשותפים. תוך דקות החל במקום דין ודברים בין השניים שהסתיים בתקיפה האלימה.

דקר את השניים לנגד עיני השוטרת והמתנדב

על פי הכרעת הדין, אלחיאני נטל סכין באורן 17 סנטימטר ולאחר שהשתחרר מאחיזת השוטרת והמתתנדב דקר פעמיים את זוגתו לשעבר לנגד עניהם המשתאות. הנרצח ששמע את המתרחש מיהר להיכנס לחדר, אליחאני תקף גם אותו, רדף אחריו מחוץ לבניין המגורים, דקר אותו 6 פעמים בחזהו וצווארו - וגרם למותו.

בית המשפט החליט שלא להרשיע את הנאשם בניסיון רצח חברתו לשעבר מאחר ולא ניתן לקבוע על פי חומרת הפציעות כי התכוון להרוג גם אותה. "אופיין של הדקירות, מספרן ומיקומן, יש בהן כדי לעורר ספק בדבר כוונתו לקטליתה", נכתב בהכרעת הדין.