המצלמות חשפו: המטפל מתעלל באב הקשיש

מקרה התעללות נוסף של מטפל סיעודי במטופל שלו. ילדיו של קשיש בן 85 ממרכז הארץ נתנו את מבטחם בעובד ההודי שחי עם אביהם. המצלמות שהתקינו בבית היו מבחינתם ליתר ביטחון – ורק במקרה התגלתה ההתעללות הקשה

כשילדיו של א', בן 85 ממרכז הארץ, צפו במצלמות שהתקינו הם נחרדו. מלדה, העובד הזר המסור שטיפל באביהם תועד מתעלל. לא פעם, לא פעמיים, אלא באופן קבוע כמעט יום-יומי.

את המצלמות הם התקינו רק ליתר ביטחון. כל כך היו בטוחים במטפל ההודי, שכמעט לא צפו. ג', בתו של הקשיש, סיפרה "רצינו להיות שקטים, אמרנו 'אבא עכשיו בגיל סיעודי, נהיה רגועים, נשים מצלמות כמו שכולם עושים'. להיות, אתה יודע, לישון בשקט. מה יש לנו, רק אבא אחד. שמנו מצלמות, חשבנו שהכל בסדר כי הוא שידר שהוא נראה בחור נחמד".

גם כשהקשיש התלונן הם היו משוכנעים כי אביהם מבולבל. "היה לנו קשה גם להאמין כי כל הזמן אבא היה קצת מבולבל", סיפר ג'. "כשבאנו הוא היה אומר: הוא מרביץ לי. אם רק היינו נכנסים הביתה, 'תיקחו אותי'. אני אומרת לו: אבא, תראה, מה רע לך? תראה איזה כיף, תראה את הבחור איזה נחמד הוא. עכשיו כשהבחור הולך למטבח, משום מקום הוא אומר לי: הוא פתח לי את הראש. הייתי מסתכלת על הראש שלו, ואני אומרת לו: אני לא רואה כלום. 'הוא שבר לי את הידיים, הוא גרר אותי במקלחת כל הזמן'. הוא היה אומר לי את כל הדברים האלה, אנחנו פשוט, היה קשה לנו להאמין, לא היית רואה את הדברים האלה".

ההלם היה גדול. לא מדובר בעובד שתנאיו היו גרועים, להיפך. לפי ג', "הייתי מפנקת אותו, כל הזמן מביאה לו אוכל, עוגות ומתנות. אמרנו איזה כיף, מלדה אתה פה, אנחנו רגועים, כל פעם היינו מגיעים הבית נראה טוב נקי, עם ריח אוכל".

לפני 10 ימים הוא נעצר ובשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום חמור המייחס לו התעללות בחסר ישע. א', מתארים בני המשפחה, הפך מפוחד ומדוכא, ממעט לצאת מהמיטה - מפחד מזרים.