6 שנות מאסר לשוטר שסייע לעבריינים

שוטר ששימש כרכז מודיעין בתחנת אילת נשלח לשש שנים בכלא, לאחר שהעביר לעבריינים מידע רגיש והורשע בשורת עבירות ובהן לקיחת שוחד, הפרת אמונים, הדחה בחקירה וקבלת דבר במרמה. השופט: "הוא מעל בתפקידו והפר בצורה חמורה את האמון שניתן בו"

חשוד בדיון בבית משפט, ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום שש שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס בסך 30,000 שקל על ארז טלקר, שוטר ששימש בתפקיד רכז מודיעין בתחנת המשטרה באילת, יצר קשרים עם גורמים פליליים בעיר וקיבל מהם שוחד תמורת העברת מידע משטרתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התיק נוהל על ידי סגן מנהל המחלקה לחקירות שוטרים, עו"ד משה סעדה, לאחר חקירה מאומצת של זרוע חשיפה במחלקה לחקירות שוטרים. בבית המשפט טען עו"ד סעדה: "מדובר בתיק שוחד חריג בחומרתו. הנאשם שירת כרכז מודיעין והיה גורם מרכזי בתחנת משטרת אילת. מתפקידו היה להפעיל גורמים עבריינים ולקבל מהם מידע שיסייע למשטרה בפעילותה נגד העבריינים והוא חצה את הקווים, חבר לעבריינים וסייע להם בתמורה לשוחד".

"מעשיו נעשו על פני תקופה של כחמש שנים וסכומי השוחד שקיבל מגיעים לכדי כמה מאות אלפי שקלים", ציין סגן מנהל מח"ש. "הנאשם ביצע עבירות רבות באופן שיטתי ובין היתר חשף בפני גורם עברייני את זהותה של סוכנת משטרה פעילה".

"מעל בתפקידו כשוטר"

טלקר הורשע במסגרת הסדר בעבירות של שיבוש מהלכי משפט, לקיחת שוחד, הפרת אמונים, קבלת נכס שהושג בעוון, גילוי בהפרת חובה, הדחה בחקירה וקבלת דבר במרמה. גזר הדין מפרט את האישומים והמעשים שבהם הורשע הנאשם.

"במעשיו, מעל הנאשם בתפקידו כשוטר וכרכז מודיעין והפר בצורה חמורה את האמון שניתן בו", קבע השופט אליהו ביתן. "משרד המודיעין הוא משרד משמעותי בתחנת משטרה. הנאשם היה 'בורג מרכזי' במשרד המודיעין בתחנת אילת. משהשחית, פגם בתחום שחשיבותו לעבודת המשטרה במלחמתה בעבריינים, רבה, המהווה נדבך מרכזי בעבודת המשטרה באילת".

השופט הדגיש: "שוטר ושוחד הם מושגים מנוגדים בתכלית, שאינם יכולים לדור בכפיפה אחת. קבלת שוחד על ידי שוטר היא מעשה של שבירת כלים שהתגובה עליו צריכה להיות חד משמעית וחמורה".