אישום: סמב"צ ב-8200 תקף מינית תשע חיילות

כתב אישום הוגש נגד חייל ביחידת העילית של אגף המודיעין, שהמעשים המיוחסים לו נחשפו בקיץ האחרון בחדשות 2. לפי הפרקליטות הצבאית, הוא ביצע בקורבנותיו את זממו בזמן שאלו הוצבו בשמירות

חייל המשרת ביחידה 8200 באגף המודיעין נאשם בשורה של מעשים מגונים והטרדות מיניות של תשע צעירות ששירתו במחיצתו בבסיס. הפרשה נחשפה באוגוסט האחרון בחדשות 2, ואתמול הוגש כתב אישום נגד החייל - ששימש סמל מבצעים ביחידת העילית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לפי הפרקליטות הצבאית, ביצע הנאשם את המעשים המיוחסים לו בעת שהחיילות שהתלוננו נגדו היו עסוקות במשימות אבטחה - שאילצו אותן שלא לעזוב את העמדות שבהן שמרו.

עם מעצרו של החייל, בתחילת חקירת הפרשה, הוחלט בבית הדין הצבאי על העברתו לאלתר מבסיסו ליחידה אחרת של חיל המודיעין. נוסף על כך, נאסר עליו ליצור כל קשר עם החיילות שנפלו קורבן למעשיו.

"סגר את הדלתות והחלונות - ותקף מינית"

חקירת הפרשה החלה אחרי שבקיץ האחרון הגיעה לידי מפקדי 8200 שרשרת של תלונות אנונימיות מצד 15 חיילות, שתיארו איך הותקפו על ידי הנאשם - לטענתן, בדפוס פעולה דומה.

"היא חששה תחילה להתלונן", סיפר חברהּ של אחת המתלוננות. "היא חיכתה מספר ימים ואז סיפרה לאחד המפקדים שגם היא הותקפה".

על מה שעברה סיפר: "זה היה באמצע המשמרת. פתאום הוא סגר את הדלתות והחלונות, תפס אותה חזק, הצמיד אותה לקיר - ואז נגע בחזה ובכל הגוף שלה. היא ניסתה להתנגד וצעקה עליו - אבל לא הצליחה לברוח כי הוא חזק. הוא אדם אלים מאוד".