הנער שנהרג מקריסת הסל: תביעת ענק נגד העירייה

בני משפחתו של אלון רונן בן ה-15, שנהרג בקריסת עמוד כדור סל בחצר בית ספר בת"א, תובעת פיצויים של 5 מיליון שקל מהעירייה וממשרד החינוך בטענה שאי תחזוקת הסל היא רשלנות פושעת. "אנו מקווים שהאירוע ישמש כאירוע מכונן שלאחריו באמת ישמרו על ביטחון הילדים שלנו", אומרים בני המשפחה

בחודש אוגוסט האחרון נהרג הנער אלון רונן ז"ל בן ה-15, כשעמוד כדורסל קרס עליו במהלך משחק במגרש בית ספר בצפון תל אביב. כעת המשפחה שלו מגישה תביעה אזרחית נגד עיריית תל אביב ונגד משרד החינוך בסכום של 5 מיליון שקלים.

בטיוטת התביעה מפורטת שורת הכשלים שהביאו לקריסת הסל. המשפחה טוענת כי העירייה ומשרד החינוך הפגינו רשלנות פושעת בכך שלא תיחזקו את הסלים על פי התקן, ואף צבעו את החלודה שפשטה בבסיס הסל ובכך גרמו למותו של אלון.

המשפחה אומרת כי היא מנסה להעביר מסר: "אנו מקווים שהאירוע ישמש כאירוע מכונן שלאחריו הסיסמאות של שמירה על ביטחון התלמידים יהפכו ממנטרות חסרות תוכן לצווי אמיתי ומלא בתוכן", נכתב בכתב התביעה, אותו מגישים עורכי הדין אביתר קציר וגיורא אבן צור.

עו"ד אביתר קציר (יח"צ)

בעיריית ת"א ובמשרד החינוך הביעו צער על המקרה הטרגי ואמרו כי יגיבו לכתב התביעה בבית המשפט.

נער נהרג בנסיבות זהות ב-2008

בשנת 2008 אירע ביישוב קלנסוואה אסון דומה. נער בן 16 נתלה על טבעת של סל שקרס וגרם למותו. בתום תחקיר של משרד החינוך נקבע כי סוג הסל עליו נתלה הנער עשוי להיות מסוכן. מדובר בסל מאותו דגם שעליו נתלה הנער אלון רונן.

עו"ד גיורא אבן צור (יח"צ)

בעקבות האירוע, שלח משרד החינוך למרכז השלטון המקומי שבו התריעו על הסל הבעייתי. "אנחנו פונים במטרה לשקול הפצת הנחייה לרשויות המקומיות שיבצעו בדיקה הנדסית דחופה שעל סמך הבדיה הסלים יתוקנו או יוחלפו", נכתב אז.