הורשע רוצח בעלת חנות הפרחים מתל אביב

בית המשפט המחוזי בעיר הרשיע את דוד שוורץ, עולה מגרמניה שעבד בחנות הפרחים של רחל ג'אנו ז"ל, ברציחתה לפני כשנה. שוורץ הורשע במסגרת עסקת טיעון בסעיפים של רצח בכוונה תחילה, רצח במהלך ביצוע עבירה, הצתה ושהייה בלתי חוקית בישראל

דוד שוורץ בבית המשפט. ארכיון (חדשות 2)

סוף לפרשת רצח מוכרת הפרחים: שנה לאחר שנעצר, הורשע היום במסגרת עסקת טיעון דוד שוורץ, עולה מגרמניה בן 27, ברצח בכוונה תחילה של רחל ג'אנו בת ה-62, במהלך ניסיון שוד שנכשל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בהחלטתם כתבו שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב כי החליטו להרשיע את הנאשם על סמך העדויות שהצטברו בתיק בעבירות של רצח בכוונה תחילה, רצח תוך כדי ביצוע עבירה, הצתה ושהייה בלתי חוקית בישראל. שוורץ נעצר לפני כשנה, אז נמצאה גופתה של רחל ג'אנו ז"ל כשהיא מוטלת בדירתה ברחוב אבן גבירול בתל אביב, שהוצתה לאחר המעשה.

התביעה בתיק טענה כי שוורץ היה אמור לנסוע לעבוד בארה"ב וכדי לממן את כרטיס הטיסה - החליט לשדוד את ג'אנו. באחת הפעמים, כשהגיע לביתה כדי לתקן דבר מה, ניסה הנאשם לגנוב מתיקה סכום של 5,000 שקלים. כשהבחינה במעשיו התלהט בין השניים ויכוח שהגיע לידי כך שג'אנו איימה לטלפן למשטרה. בתגובה, כך על פי כתב האישום, חנק אותה שוורץ ודקר אותה למוות.

עו"ד איתי בן נון, שייצג את שוורץ מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר כי הוא לוקה בנפשו ואף אושפז מספר פעמים בעבר. בהתאם לטענותיו, הוחלט כי הוא יישלח להסתכלות בתנאי אשפוז, כל עוד לא יופרע הליך החקירה.

"עלה לישראל מתוך אהבת הארץ, אך חסר כל"

עם מעצרו של שוורץ לפני כשנה, אז היה בחזקת חשוד במעשה, סיפר סגן ניצב דודי בר, קצין אגף חקירות ומודיעין במרחב ירקון כי "נעצר אדם שעלה מגרמניה לבדו. הוא החליט לעלות מתוך אהבה לארץ, אך הוא חסר כל. בשנה האחרונה הוא עסק בעבודות מזדמנות וההיכרות שלו עם הנרצחת החלה לפני כשלושה שבועות, אז נעזרה בו על מנת לפנות חלק מחנות הפרחים שהייתה בבעלותה".

קצין המשטרה הוסיף, כי "ג'אנו ביקשה ממנו לשוב לעזור לה בפינוי החנות שבבעלותה לאחר שרכש את אמונה, והוא אף הגיע לביתה מספר פעמים כדי לעזור לה בעבודות הבית. אתמול הם נפגשו לאחר שביקשה ממנו לעזור לה בתיקון, ואז על פי החשד הוא גנב אלפי שקלים שהיו לה בתיק. במקום התפתח ויכוח שבמהלכו היא צעקה, ואז ככל הנראה הוא תקף אותה וגרם למותה".