טוראי עאטף זאהר שוחרר מהכלא

האל"מ לשעבר עאטף זאהר, שהורשע באונס והטרדה של חיילת ששירתה תחת פיקודו, שוחרר בדרגת טוראי לאחר 5 שנות מאסר בפועל. ועדת השחרורים של בית הכלא החליטה לשחררו 9 חודשים לפני המועד המתכונן בשל מה שהוגדר כ"ירידה ברמת המסוכנות שלו"

הקצין לשעבר שוחרר מבית הכלא (חדשות 2)

לאחר 5 שנים בכלא רימון בשרון, שוחרר הבוקר בדרגת טוראי עטאף זאהר, שדרגות אלוף המשנה נשללו ממנו לאחר שהורשע בסדרת מעשי אונס והטרדה מינית של חיילת ששירתה תחת פיקודו. בצאתו מבית הכלא נשאל עטאף אם בכוונתו להמשיך להיאבק על חפותו אך הוא סירב להגיב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זאהר, נידון בשנת 2007 לשש שנות מאסר, הוא שוחרר מהכלא 9 חודשים לפני המועד המתוכנן, זאת לאחר שוועדת השחרורים החליטה לקבל את ערעורו. זאהר פנה שלוש פעמים בניסיון לקצר את עונשו אבל הפרקליטות הצבאית ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית עתרו לבית המשפט העליון, ובקשתו נדחתה. עכשיו, בפעם הרביעית, בקשתו התקבלה בטיעון שהוא זוכה לטיפול ושרמות המסוכנות שלו ירדה.

אמש אמרה נ' שהוטרדה על ידי האל"מ לשעבר, כי היא מתקשה לקבל את ההחלטה לשחרר את האיש שהפך את חייה לגיהנום. "זה מאוד מלחיץ אותי", סיפרה בשיחה עם חדשות 2. "לדעתי גם אם מדובר במספר חודשים עד השחרור המלא, לא היה מקום לאשר שחרור מוקדם כי הוא עדיין מכחיש ולא מביע חרטה או התנצלות על הנזק שהוא גרם לי".

"זה מעורר הרבה חרדות", אמרה נ' בחשש. "ההתמודדות היא תמידית, הכאב איתי תמיד והמצב הזה פשוט מעורר את הכל". היא מדגישה כי אינה מתחרטת על הגשת התלונה נגד הקצין לשעבר. "עם כל הקושי של התהליך המשפטי אני לא מתחרטת שהשגתי תלונה, אני גאה בתהליך שעברתי ומקווה שזה חיזק נשים נוספות".