אם מרהט נאשמת ברצח 3 ילדיה: "העירה את הילדים ורצחה אותם בגרזן"

בפירוט מצמרר, מתארים בפרקליטות כיצד ביום אחד החליטה אחלאס אלערג'אן, בת 26 מרהט, לרצוח את ארבעת ילדיה. היא נאשמת שהעירה אותם בזה אחר זה, והביאה למותם של עבד ומרים במכות גרזן. את דלאל הקטנה, לפי האישום, חנקה. בתה הפעוטה בת השנתיים ניצלה בנס

בבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש היום כתב אישום חמור נגד האם שהודתה ברצח שלושת ילדיה הקטנים ביישוב הבדואי רהט, לפני כחודש. אחלאס אלערג'אן בת ה-26 מואשמת בשלוש עבירות רצח, ניסיון רצח ופציעה בנסיבות מחמירות. בפרקליטות מבקשים להאריך את מעצרה עד תום ההליכים המשפטיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום נכתב בלשון משפטית: "מסיבה שאינה ידוע בבירור למאשימה, החליטה הנאשמת לרצוח את ארבעת ילדיה". לאחר מכן מתואר בפירוט מצמרר כיצד רצחה אלערג'אן שלושה מילדיה, עבד בן 7, מרים בת 5 ודלאל בת שנה בלבד. בתה בת השנתיים נפצעה פצעים קשים, אך לא מתה.

מסכת הרציחות החלה לאחר שבעלה הלך לעבודתו. היא הודיעה, לפי כתב האישום, שהילדים לא יגיעו למשפחתונים ולבתי הספר - וכך נשארה עם ארבעתם לבד בבית. כשהם עדיין ישנים, לקחה האם סכין גדול ומרובע שמשמש לשחיטת כבשים, העירה אותם בזה אחר זה ורצחה אותם.

הניקה את התינוקת - וחנקה

הראשון היה הבן עבד המנוח. אמו נאשמת שהכתה אותו עם הסכין, שמתוארת בכתב האישום גם כגרזן, בצווארו פעם אחר פעם, כשהיא אומרת לו שהיא לא רוצה שהוא "יישאר בעולם המלוכלך הזה". לאחר מכן הלכה האם לבת מרים, הכתה אותה עם הגרזן בצווארה ואז כיסתה את גופתה בשמיכה.

בכתב האישום מתואר שאלערג'אן התקלחה לאחר מכן ויצאה מביתה ל"סיבוב". כששבה, היא ניסתה לרצוח את בת השנתיים במכות גרזן אך רק גרמה לפציעתה. לאחר מכן, כשהבת עדיין מדממת ופצועה, הלכה האם להניק את דלאל התינוקת. לאחר ההנקה, כך בכתב האישום, חנקה אותה האם במטפחת. זמן קצר לאחר מכן ניסתה לשים קץ לחייה בתלייה ובחיתוך ורידים - אך לא הצליחה.

מסע הרצח הסתיים רק כשגיסה של אחלאס הבחין בדם על ידיה. אשתו בדר ניגשה לבית לבדוק מה מצבה - ואז הבחינה למרבה הזעזוע, בגופות הילדים.

בחקירה אמרה האם: "שמעתי קולות"

בחקירתה במשטרה סיפקה האם גרסאות סותרות: תחילה אמרה כי שמעה קולות שקראו לה לפגוע בילדיה, אחר כך שינתה גרסה ואמרה כי מדובר בדיכאון שאחרי לידה ולבסוף סיפרה כי במהלך מקלחת לבנה הוא הרגיז אותה ובתגובה דקרה אותו ואת שתי בנותיה הקטנות.

"אמרו לי שהבת שלי דקרה - ואני לא האמנתי", סיפר אז אביה של האם לחדשות 2. "כסף לא חסר למשפחה, לאף אחד - גם אני נותן להם ודואג לכל מה שחסר".

"אחרי המעשה היא התחילה לצעוק 'מה עשיתי, למה הרגתי את הילדים שלי'", סיפר אז סבם של הילדים שנרצחו. קרוב משפחה ושכנים ששמעו את צעקות האם נכנסו לבית והזעיקו את כוחות מד"א. אבי הילדים, חשמלאי במקצועו, סיפר כי לא היו שום סימנים מקדימים לטרגדיה.