לדור נגד אולמרט: "זיכוי מחמת הספק - תעודת יושר?"

פרקליט המדינה משה לדור יצא היום נגד ראש הממשלה לעבר אהוד אולמרט והתלבטותו האם לשוב לפוליטיקה. "במציאות הישראלית המצב חמור", אמר לדור בכנס בתל אביב. "זיכוי מחמת הספק מאפשר לו להגיע לכל עמדת מפתח"

הקרב בין אולמרט ללדור שוב מתחמם, הפעם על רקע מחשבותיו של רה"מ לשעבר לשוב לפוליטיקה בבחירות הקרובות. "במציאות הישראלית המצב חמור", אמר היום פרקליט המדינה לדור. "יכול להיות שתהיה חקירה שתניב כתב אישום וזה ייגמר בזיכוי מחמת הספק. זיכוי זה מספק בארץ תעודת יושר וכבוד שמכשירה את האדם להגיע לכל עמדת מפתח!".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לדבריו, "לא לכולם יש תעודות כאלה, אבל לאדם הזה שזוכה - יש".

מוקדם יותר היום פנו חברי כנסת מקדימה לשר המשפטים נאמן בבקשה להדיח את לדור מהטיפול בתיקי אולמרט, זאת כי לטענתם התנהלות הפרקליטות פוגעת בדמוקרטיה הישראלית. במכתבם הם ציינו כי "עם תום המשפט זוכה מר אולמרט מן העבירות החמורות שיוחסו לו ומן הפרשיות העיקריות שבגינן הועמד לדין. שופטיו הרשיעו אותו בעבירה הקלה מבין העבירות שיוחסו לו, ובפרשה המינורית מבין פרשיות כתב האישום וגזרו את דינו באופן המאפשר לו לשוב ולהתמודד בבחירות הקרובות לכנסת", כתב חבר הכנסת רוני בראון.

לטענתם, לאחר זיכויו של אולמרט ולאחר שבית המשפט אמר את דברו בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים "לא נוכל ולא ראוי שנבליג על מה שאנו מזהים כהתערבות בוטה ומסוכנת של הפרקליטות בהליכים הדמוקרטיים במדינת ישראל". הם העבירו ביקורת על כך שבעוד אולמרט בוחן להיכנס שוב לפוליטיקה, התקשר באופן מתוזמן נציג הפרקליטות לאולמרט והודיע לו שהם החליטו לערער.