אולמרט: הערעור על הזיכוי - "רדיפה אישית ומרושעת"

יועץ התקשורת של ראש הממשלה לשעבר מסר בשמו תגובה חריפה ונוקבת נגד פרקליט המדינה משה לדור, שלדבריו "מנסה להציל את יוקרתו" בהמשך ההליך. בפרקליטות הבהירו: ההחלטה - סופית

אהוד אולמרט תוקף את לדור. ארכיון (רויטרס. חדשות 2)

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, קיבל הערב בזעם את החלטת הפרקליטות לערער על ההחלטה לזכותו מרוב סעיפי האישום שיוחסו לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, מסר בשמו כי "אין מאחורי הגשת הערעור דבר, מלבד רדיפה אישית ומרושעת נגד ראש הממשלה לשעבר".

בתגובה נכתב עוד כי "שלושה שופטים בבית המשפט המחוזי, בראשות נשיאתו, בחנו במשך ארבע שנים, אחת לאחת, את כל הראיות בתיק וזיכו את מר אולמרט בפרשת טלנסקי ובעוד שלוש פרשיות חמורות שיוחסו לו שלא בצדק. הזיכוי היה מהדהד, וכלל גם ביקורת חריפה על התנהלות הפרקליטות".

על רקע התקרבות מועד הבחירות ולמרות ההערכה שלא יצטרף להתמודדות הנוכחית, רמז יועצו של אולמרט כי ההליך שהתנהל נגדו היה נגוע בשיקולים פוליטיים.

"במקום להפנים את הביקורת וללמוד את פסק הדין, על מנת שלא יחזור על עצמו לעולם מקרה שבו מודח ראש ממשלה מכהן שלא בצדק, מנסה פרקליט מדינה להציל את יוקרתו האישית ולהשיג לעצמו מקצה שיפורים", האשים דן - שאמר כי המהלך בא "על חשבון משאבי הציבור ותוך המשך הפגיעה במר אולמרט".

הפרקליטות: "התקבלה החלטה סופית" 

מהפרקליטות נמסר הערב בתגובה להחלטה: "מנהל המחלקה הפלילית , מר ג'ואי אש, עדכן טלפונית את בא כוחו של מר אולמרט, עו"ד אלי זוהר, כי התקבלה החלטה סופית להגיש בעניינו של מר אולמרט ערעור הן על הכרעת הדין והן על גזר הדין. מעצם טיבה, שיחת עדכון מסוג זה בין התביעה לבין ההגנה לא היתה מיועדת לפרסום".

נוסף על כך, מסרו שם כי "שיחת העדכון באה בהמשך לדברים שהושמעו בידי נציגי הפרקליטות הן ביום גזר הדין והן מאוחר יותר באשר לעובדה שערעור עומד על הפרק, ואין בכך משום הפתעה. בפרקליטות עדיין שוקדים על הכנת הערעור וטרם התקבלו הכרעות סופיות באשר להיקפו של הערעור, כמו גם בשאלה האם לערער על פסק הדין בעניינה של שולה זקן".