הפרקליטות הודיעה רשמית לאולמרט: נגיש ערעור

פרקליטות המדינה החליטה סופית לערער על זיכוי של ראש הממשלה לשעבר, והודיעה על כך לסנגורו עו"ד אלי זהר. ההודעה ניתנה כשברקע הפרסומים על כוונתו של אולמרט להתמודד בבחירות, וכדי שלא ליצור מראית עין של התערבות בהן

עכשיו זה רשמי ולא מדובר בספקולציות או בהערכות: הפרקליטות תערער על הזיכוי של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הודיע היום לבא כוחו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, עו"ד אלי זהר, כי ההחלטה להגיש ערעור בעניינו של אולמרט התקבלה סופית. ההחלטה על ההודעה לאולמרט התקבלה בין השאר גם על רקע הדיווחים על כך שאולמרט שוקל להתמודד בבחירות, וכדי לא ליצור מראית עין של התערבות בבחירות.

 כתבות נוספות בנושא:

אולמרט לאחר גזר הדין: "אני יוצא זקוף קומה מבית המשפט"

התובע: "הפרשה לא הסתיימה"

החברים מברכים, היריבים מצננים את השמחה

ב-24 בספטמבר זוכה אולמרט משני האישומים המרכזיים נגדו בפרשות טלנסקי וראשונטורס. מיד לאחר הכרעת הדין היו שהעריכו שהפרקליטות תערער על ההחלטה, שכן לדברי גורמים בפרקליטות אימץ בית המשפט את הראיות העובדיתיות בתיק טלנסקי ונתן להן פרשנות משפטית מקילה.

אחרי שבית המשפט גזר על אולמרט מאסר על תנאי וקנס כספי בלבד התפרסמו ידיעות כי הפרקליטות תגיש ערעור והשאלה שנותרה פתוחה היתה היא האם יוגש ערעור רק בתיק טלנסקי או גם בתיק ראשונטורס.

במסיבת עיתונאים שכינס ראש צוות התביעה בתיק, המשנה לפרקליט המדינה עו"ד אלי אברבנל, מיד לאחר מתן גזר הדין הוא אמר שהתיק לא הסתיים, וכי צוות מיוחד במשרד המשפטים עובד כבר חודשים ובוחן את ההיבטים של התיק, בהם אפשרות להגיש ערעור.

בימים האחרונים, בין היתר לאור ריבוי הפרסומים על רקע הפרסומים שאהוד אולמרט שוקל להתמודד בבחירות הקרובות החליטו בפרקליטות להודיע לאולמרט סופית כי יוגש נגדו ערעור, הגם שלא הוחלט האם הערעור יחול על פרשת על טלנסקי או גם על ראשונטורס, זאת כדי שלא ליצור מראית עין של התערבות בבחירות.

אולמרט: זו רדיפה אישית

אולמרט, קיבל הערב בזעם את החלטת הפרקליטות לערער על ההחלטה לזכותו מרוב סעיפי האישום שיוחסו לו. יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, מסר בשמו כי "אין מאחורי הגשת הערעור דבר, מלבד רדיפה אישית ומרושעת נגד ראש הממשלה לשעבר".

בתגובה נכתב עוד כי "שלושה שופטים בבית המשפט המחוזי, בראשות נשיאתו, בחנו במשך ארבע שנים, אחת לאחת, את כל הראיות בתיק וזיכו את מר אולמרט בפרשת טלנסקי ובעוד שלוש פרשיות חמורות שיוחסו לו שלא בצדק. הזיכוי היה מהדהד, וכלל גם ביקורת חריפה על התנהלות הפרקליטות. במקום להפנים את הביקורת וללמוד את פסק הדין, על מנת שלא יחזור על עצמו לעולם מקרה שבו מודח ראש ממשלה מכהן שלא בצדק, מנסה פרקליט מדינה להציל את יוקרתו האישית ולהשיג לעצמו מקצה שיפורים", האשים דן - שאמר כי המהלך בא "על חשבון משאבי הציבור ותוך המשך הפגיעה במר אולמרט".

מהפרקליטות נמסר הערב בתגובה להחלטה: "מנהל המחלקה הפלילית , מר ג'ואי אש, עדכן טלפונית את בא כוחו של מר אולמרט, עו"ד אלי זוהר, כי התקבלה החלטה סופית להגיש בעניינו של מר אולמרט ערעור הן על הכרעת הדין והן על גזר הדין. מעצם טיבה, שיחת עדכון מסוג זה בין התביעה לבין ההגנה לא היתה מיועדת לפרסום".

נוסף על כך, מסרו שם כי "שיחת העדכון באה בהמשך לדברים שהושמעו בידי נציגי הפרקליטות הן ביום גזר הדין והן מאוחר יותר באשר לעובדה שערעור עומד על הפרק, ואין בכך משום הפתעה. בפרקליטות עדיין שוקדים על הכנת הערעור וטרם התקבלו הכרעות סופיות באשר להיקפו של הערעור, כמו גם בשאלה האם לערער על פסק הדין בעניינה של שולה זקן".

העונש לאולמרט: קנס כספי ומאסר על תנאי

החלטת הפרקליטות להגיש ערעור, באה לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים הטיל עונש מאסר על תנאי של שנה וקנס כספי בגובה 75 אלף שקלים על ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שהורשע בהפרת אמונים בפרשת "מרכז ההשקעות".

מספר דקות לאחר מתן גזר הדין הגיב אולמרט להחלטת בית המשפט. "לפני שלושה שבועות כשעמדתי בפני שופטי בית המשפט ואמרתי שאני מקווה לצאת זקוף קומה מבית המשפט. אני יוצא היום זקוף קומה", אמר אולמרט.

בגזר הדין, קבע בית המשפט כי על ראש הממשלה לשעבר לא יוטל קלון, בשל ויתורו על מעמד של עובד ציבור. משמעות הצעד, היא שאולמרט יוכל לשוב על אף הכרעת הדין בעניינו, לשוב ולהתמודד על מקום בכנסת, ולחיים הפוליטיים.