אישום: הרב גנב ספרי תורה והחליף אותם בבריסטולים

רב המושב ברוש שבדרום מואשם כי גנב גווילי תורה מבית הכנסת היישובי והכניס בתוכם בריסטולים כדי להטעות את המתפללים. בנוסף מואשם הרב בקבלת מאות אלפי שקלים במרמה ממשפחות שביקשו ממנו לכתוב עבורן גווילים

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד הרב יהודה רוזליו, רב המושב ברוש בדרום, המואשם בגניבה, קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים ועלבון דת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, רוזליו התבקש על ידי משפחות במושב לכתוב עבורן ספרי תורה וקיבל על כך תשלום בסך כולל של מאות אלפי שקלים, אך בפועל במקום לכתוב גווילים חדשים השתמש בכאלה שכבר כתב בעבר כשהוא לוקח אותם מספרי התורה שנשמרו בארון הקודש של בית הכנסת היישובי בו שימש כרב.

באחד המקרים, כך על פי כתב האישום, השאיל רוזליו גווילים מסוחר ומכר אותם למשפחה שביקשה לקנות ממנו ספר תורה שכתב, תוך מצג שווא לפיו הוא זה שכתב את אותם. לאחר שקיבל תשלום עבור העבודה ולאחר הכנסת ספר התורה לבית הכנסת, הוציא הרב את הגווילים מתוך הארגז, ללא ידיעת המשפחה שקנתה אותם, והחזיר אותם לסוחר.

עוד טוענים בפרקליטות, כי לקראת חגים ומועדים בהם ידע הרב שספרי התורה יוצאו מארון הקודש, מילא את הארגזים מהם גנב גווילי תורה ביריעות בריסטול שעליהן הדביק קלף מצולם על מנת להטעות את המתפללים שמדובר בספרי תורה כשרים.

הנאשם שוחרר למעצר בית בהסכמת הפרקליטות תוך הפקדת ערבות ואיסור לעסוק ברבנות ובכתיבת ספרי תורה.