בכיר בכבאות הורשע במעשי שחיתות

במשך 18 שנה כיהן יגאל חבר כראש שירותי הכבאות בטבריה. בית המשפט המחוזי בנצרת קבע היום כי במהלך התקופה הארוכה הזו, נהג חבר לבצע מגוון מעשי שחיתות, ביצע מרמה, הפר אמונים וקיבל לידיו שוחד. היקף הסכומים ששילשל לכיסו מגיע לעשרות אלפי שקלים ואף יותר

עשה בכספי הארגון כבשלו. אילוסטרציה (רויטרס)

לא פחות מ-11 סעיפים שונים נכללו בכתב האישום שהוגש היום נגד יגאל חבר, לשעבר מפקד שירותי הכבאות בטבריה, שמייחס לו מרמה, הפרת אמונים, גניבה וקבלת שוחד. היום הרשיע אותו בית המשפט המחוזי בנצרת במרבית המקרים, אך זיכה אותו בכמה סעיפים מחמת הספק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חבר שימש כמפקד הכיבוי בעיר בין 1990 ועד 2008, לא פחות מ-18 שנים. לאורך התקופה הזו, כך קובע היום בית המשפט, הוא ניצל את מעמדו ועשה בכספי הארגון - כבשלו.

בין היתר, הורשע חבר בכך שאישר הוצאת חשבוניות פיקטיביות בגין, לכאורה, רכישות בחנות מוצרי בניין, הנסמכות על תעודות משלוח כוזבות שנרשמו בספרי האיגוד כהוצאה. במקרה זה הורשע הנאשם בעבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים. עם זאת, הוא זוכה מחמת הספק בסעיפי גניבה.

במקרה אחר, קיבל חבר שרותי כביסה על חשבון האיגוד, שלא לפי תנאי חוזה העסקתו. בנוסף, ביקש הנאשם מבעלי המכבסה להסוות את שירותי הכביסה באמצעות רישומים כוזבים בתעודות המשלוח. כך, הוא ניסה לטשטש את העובדה שמדובר בשירותים אישיים. בעניין זה, הוא הורשע בעבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. שווי ההטבה לא ברור, אך על פי הערכות הסתכם בעד 69 אלף שקלים.

חבר הוסיף ורכש לאורך השנים מגוון מוצרים ושירותים על חשבון האיגוד, ובדרכים מסולפות. בנוסף, ייחס לו האישום האחרון "תרומת" דקלים לשירותי הכיבוי טבריה. עם זאת, האיגוד שילם בגין עבודות הגינון שנבעו מהתרומה האמורה, וחבר השלים עסקה סיבובית, במסגרתה שולמו גם הוצאות הגינון לשתילת עצים בגינתו הביתית ושילשל סכומים לכיסו. בגין מעשים אלה הוא הורשע בגניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים.

שלב הטיעונים לעונש במשפטו של חבר נקבע ל-1 בינואר.