השוטר התפרץ לדירה ומצא סמים: האישום בוטל

גבר שהואשם בהחזקת סמים לצריכה עצמית ולא לצריכה עצמית, לאחר שנמצאו אצלו סמים לא ייענש. הסיבה: החיפוש שביצע בביתו השוטר היה בניגוד לחוק, וגם לא ניתנה לו הזכות להיוועץ עם עורך דין. בית המשפט נאלץ לבטל את כתב האישום. פרקליטו: "כל פעם שהשוטרים יפעלו לא כחוק, עבודתם תהיה לחינם"

השוטר פעל לחינם. אילוסטרציה (חדשות 2)

השוטר עבד לחינם: בחודש נובמבר 2010 עיכב שוטר גבר בעיר במרכז וביצע עליו חיפוש, במהלכו מצא בכיסיו חשיש במשקל 0.7 גרם לצריכה עצמית. הוא עצר אותו, אבל אז עלה החשד שהוא מחזיק סמים נוספים בביתו. השוטר התפרץ לדירתו של הגבר בניגוד לחוק ומצא שם יותר מ-100 גרם של חשיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האיש הואשם בבית משפט השלום בתל אביב בהחזקת סמים מסוכנים, שלא לצריכה עצמית, אבל טען בבית המשפט כי הכניסה לביתו נעשתה שלא כחוק, מה שמחייב את פסילת הראיות. בנוסף, הוא התלונן שהחיפוש שנעשה על גופו לא היה חוקי, וכי לא ניתן לו לממש את זכותו להיוועץ בעורך דין.

"עבודה לחינם". עו"ד שי רודה (יח"צ)

בעקבות פנייתו של פרקליטו של הנאשם, עורך הדין שי רודה, לבית משפט, הוחלט לבטל את כתב האישום. התביעה נאלצה לחזור בה בשל התנהלות השוטר והחיפוש בלתי חוקי. "השוטרים צריכים להבין פעם אחת ולתמיד שכל פעם שיפעלו בניגוד לחוק, כמו במקרה של מרשי, עבודתם תהיה לחינם", אמר עו"ד רודה.