האסיר "שכח" לספר שהוא נשא איידס – ויישאר בכלא

אסיר שעתר לוועדת השחרורים כדי לקצר את עונשו בשליש נענה בשלילה בטענה שהוא מסוכן לציבור - לאחר שהתברר כי הסתיר ממשפחתו ומעסיקו העתידי את היותו נשא של מחלת האיידס. בדיון בעתירה שהתקיים אתמול בביהמ"ש המחוזי בב"ש, נקבע כי החלטת ועדת השחרורים פסולה וכי יש לבחון את בקשת השחרור מחדש

יישאר מאחורי הסורגים. צילום אילוסטרציה (רויטרס)

"שכח" לספר שהוא נשא איידס - ויישאר מאחורי הסורגים: ועדת השחרורים דחתה בקשת שחרור מוקדם של עבריין מורשע, בן 48, המרצה עונש מאסר בכלא "אשל" בבאר שבע, בגין עבירות אלימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האסיר ביקש לעמוד בפני ועדת השחרורים כדי לקצר את עונשו בשליש, כשבמהלך הדיון התברר כי הוא נשא של מחלת האיידס. לאחר שסיפר האסיר לוועדה כי כבר מצא מקום עבודה באולם אירועים לכשיצא מהכלא, נשאל האם עדכן את מעסיקו העתידי על מחלתו. הוא ענה בשלילה ואף סיפר כי גם בני משפחתו אינם יודעים שהוא נושא את הנגיף בגופו.

כאשר התיישבה הוועדה להחליט בעניינו היא פסקה: "כאשר בוחנים את כל העובדות המוצגות בפנינו, מגיעים למסקנה כי האסיר ממשיך בדפוס של הסתרה התנהגותית במטרה להשיג רווחים אישיים. חברי הוועדה בדעה שהסתרת המחלה מבני המשפחה ומן המעסיק העתידי, יש בהם משמעות רבה לשאלת הסיכון לציבור. על כן האסיר איננו ראוי שישתחרר בשל הסכנה לציבור".

האסיר לא השלים עם ההחלטה והגיש עתירה לבית המשפט המחוזי בב"ש, נגד ההחלטה של ועדת השחרורים. בדיון שהתקיים אתמול בנושא קבע בית המשפט כי ההחלטה פסולה וכי אין להתייחס לאי גילוי המחלה כסימן למסוכנות. על כן החזיר בית הדין את ההחלטה לוועדה של שירות בתי הסוהר כדי לדון בה בשנית.

"ההחלטה הראשונית של ועדת השחרורים היא לא שקולה ופוגענית", אמרה עורכת דינו של האסיר ציקי פלדמן. "ההחלטה של בית המשפט מעגנת את זכויותיהם של אזרחים חולים בכלל, ושל אסירים נשאים בפרט. חולים לא צריכים להסתובב עם שלט עליהם - כשאין סכנת הדבקה, אין חובת דיווח", הוסיפה. תאריך השחרור המקורי של האסיר הוא בעוד כחודשיים, הדיון החוזר בוועדת השחרורים צפוי להתקיים קודם לכן.