נסגר תיק החקירה נגד הגולש שקילל את ח"כ רגב

בהנחיית פרקליטות המדינה, סגרה המשטרה את התיק נגד הגולש שקילל את חברת הכנסת מהליכוד בפייסבוק. העילה: חוסר אשמה פלילית. הצדדים הגישו תביעות הדדיות. הפרשה החלה לאחר שקצין הכנסת הגיש תלונה נגד האיש, שזומן לחקירה

ח"כ מירי רגב (פלאש 90 , מרים אלסטר)

בתחילת חודש אוגוסט זומן גילי גולן מנתניה לחקירה במשטרה אחרי שקילל את ח"כ מירי רגב (הליכוד) בתגובה על פרסום שלה בפייסבוק. רגב הגישה נגדו תביעה ודרשה פיצוי בסך 330 אלף שקלים על פגיעה בשמה הטוב. אלא שהראשון הגיש תביעה נגדית על אותו סכום שבה טען כי ספג איומים על חייו משום שחברת הכנסת פרסמה פרטים אישיים עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרקע לדברים, לטענתו של גולן, הוא פוסט שכתבה חברת הכנסת על הנשיא הקודם שמעון פרס: "לאור אמירותיו של הנשיא לשעבר פרס כי המבצע בעזה מיצה את עצמו, אני אומרת כי פרס הוא זה שמיצה את עצמו".

"מירי רגב העליבה את שמעון פרס ברבים, ואמרה ש'זמנו עבר', לכן קראתי לה כך ואני לא חוזר בי מהדברים. אני עומד מאחורי הדברים שאמרתי ב-100 אחוז", אמר אז גולן שציין כי יפנה לשמעון פרס כדי לבקש ממנו להתלונן על רגב.

כך הכל התחיל (פייסבוק)

"אין אשמה פלילית"

במשטרה לא הסתפקו אז בתשובותיו של גולן, שמיוצג על ידי עורך הדין אייל אבולעפיה. הוא צולם, נלקחו ממנו טביעות אצבע ולאחר מכן שוחרר בערבות של 5,000 שקל. באחרונה הוא התבשר כי התיק נגדו, בגין העלבת עובד ציבור - נסגר. "בהתאם להנחיית פרקליטות המדינה, הריני להודיעך כי תיק החקירה שבנדון נסגר מאין אשמה פלילית", נכתב בהודעה מטעם משטרת ישראל.

"החלטת המשטרה לסגור את תיק החקירה נגדי באה לאחר שכבר נגרמה פגיעה אנושה בשמי הטוב", אמר גולן לחדשות 2 Online. "החקירה הזאת נולדה בחטא ואסור היה שתיפתח מלכתחילה".

מלשכתה של ח"כ מירי רגב נמסר בתגובה: "מי שאמונה על החקירה הינה משטרת ישראל שעושה מלאכתה ללא דופי. כפי שלא התערבתי בעבודתה בתלונה שכלל לא הוגשה על ידי, אין לי כל כוונה להתערב בנסיבות בהן נסגר התיק הפלילי, זה אינו מתפקידי. אזכיר כי כנגד מר גולן עומדת תלויה תביעה אזרחית בגין האמירות הבוטות כנגדי אשר עתידה להתברר בבית המשפט. כאמור, התביעה הוגשה לנוכח פגיעה אישית וציבורית בפועלי". בלשכתה הדגישו כי מי שהגיש את התלונה נגד גולן הוא קצין הכנסת.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv