18 שנות מאסר נגזרו על בן הזוג שהרג את נאוה חן ז"ל

שנה לאחר רצח נאוה חן ז"ל, בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר 18 שנות מאסר בפועל על אבנר טווק, בן זוגה לשעבר שהורשע בהריגה במסגרת עסקת טיעון. חן נדקרה למוות, וטווק טען במשטרה שהיא "נפלה על הסכין"

נאוה חן ז"ל (באדיבות המשפחה)

14 חודשים לאחר שנדקרה למוות בדירתה, בן זוגה לשעבר של נאוה חן ז"ל, אבנר טווק, נשלח ל-18 שנות מאסר בפועל. בני משפחתה של חן זעמו על הפרקליטות עם היוודע עסקת הטיעון שהאשימה אותו בהריגה בלבד ולא ברצח, בחודש מאי השנה. טווק ישלם בנוסף פיצויים בסך חצי מיליון שקלים. "הוא יתן את הדין מלמעלה, אין ספק שיש הקלה", אמרה לאחר הדיון ריימונד, אחותה של חן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טווק ישלם לכל אחת מבנותיה של חן 170 אלף שקלים כפיצוי. גזר הדין הוא תוצאה של הסדר טיעון. מלבד סעיף ההריגה, הורשע טווק גם בעבירה של שיבוש הליכי משפט. מכתב האישום עולה כי טווק הרג את חן לאחר שביקשה לסיים את הקשר הזוגי שלהם, והוא לא השלים עם רצונה. חן התלוננה מספר פעמים במשטרה על הטרדות ואיומים, מספר שבועות לפני המקרה.

על פי כתב האישום המקורי שהוגש נגדו, הגיע טווק ב-22 באוקטובר 2013 בבוקר לדירתה של חן, שם דקר אותה מספר פעמים בפלג גופה העליון ואז נמלט מהמקום. בתה, שהגיעה למקום זמן קצר לאחר מכן כששבה מחו"ל, מצאה את אמה שרועה בכניסה לבית כשהיא פצועה אנושות. מאוחר יותר מתה חן מפצעיה.

יומיים לאחר המעשה אותר טווק כשהוא מסתתר במבנה נטוש באשקלון. בחקירתו הודה שאחז בסכין, אך הכחיש שהתכוון לדקור אותה וטען כי זו נפלה על הסכין. בהיעדר תלונות קודמות נגדו בגין אלימות כלפיה, התקשתה הפרקליטות להוכיח שביצע את המעשה בכוונה תחילה.

בני המשפחה הפגינו במחאה על עסקת הטיעון

בני משפחתה של נאוה חן ז"ל הפגינו עם היוודע עסקת הטיעון מול בניין הפרקליטות בתל אביב, במחאה על שינוי סעיף האישום מרצח להריגה. "בפרקליטות זימנו אותנו לשיחה ואמרו שבשל חוסר ראיות הם ייאלצו להפחית את הטיעון להריגה", אמרו אז בני המשפחה הזועמים. "אמרנו שאנחנו לא מסכימים, אבל כנראה שהתחושות שלנו לא מעניינות אותם שם. כל מה שחשוב להם הוא לחסוך בזמן בית המשפט".

קארין, בתה של נאווה ז"ל, סיפרה על תחושותיה: "הרוצח בא בכוונה לרצוח את אמא. הוא איים עליה, הוא ארב לה שם כל הלילה. אנחנו יודעים שהוא ניסה גם להשיג אקדח, אבל בסופו של דבר הוא הגיע עם הסכין עליו כדי לרצוח אותה. איך זה לא רצח?"