דריסת רכז הביטחון תועדה במצלמות

ארקאן באדיר, שנאשם שדרס למוות את רכז הביטחון של שערי תקווה ליאור פרחי ז"ל, תועד ברגע הדריסה ע"י מצלמת אבטחה ובטלפון נייד של חברו של פרחי. הפרקליטות הגישה נגדו כתב אישום בגין רצח והפקרה

מסיע השב"חים מואשם ברצח. ליאור פרחי ז"ל (חדשות 2)

פרשת הדריסה בשערי תקווה הגיעה היום לפתחו של בית המשפט המחוזי מרכז בלוד, כשהפרקליטות הגישה כתב אישום נגד מסיע השב"חים שפגע לכאורה ברכז הביטחון של היישוב, ליאור פרחי ז"ל, ובשלושה ממכריו. ארקאן באדיר, שעל פי הפרקליטות נהג ברכב - הועמד לדין באשמת רצח, הפקרה לאחר פגיעה ושיבוש מהלכי משפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום מגולל את השתלשלות האירועים שהובילו לדריסה בתחילת החודש. פרחי וחבר נוסף ניצבו בשולי כביש 505 במערב השומרון, במטרה לתעד במצלמת טלפון נייד הברחות שב"חים, שמתבצעות באזור באופן תדיר.

על פי כתב האישוםן ארקאן באדיר, יחד עם חברו עלא סרסור, נהגו לארגן הסעות שב"חים, בעלות של 50 שקלים, מפרצה בגדר הגבול סמוך לשערי תקווה - לכפר קאסם. גם ב-9 בספטמבר האחרון הם נערכו לביצוע הסעה דומה. באדיר הגיע לאסוף מספר מסתננים, אך אותר על ידי מספר חיילים שעמדו בקרבת מקום. פרחי, שהיה גם הוא באזור - צפה במתרחש ורץ לכביש.

"הגיש תלונה עם חברו על גניבת הרכב"

באדיר נאשם כי ניסה להימלט מהחיילים המתקרבים, עוד לפני שהספיק להעלות את כלל השב"חים אותם סיכם להסיע. על פי כתב האישום, פרחי נעמד מולו עם אקדח שלוף, אז פגע בו באדיר במהירות של כ-70 קמ"ש. פרחי ז"ל נהרג במקום מעוצמת המכה.

באדיר, הבחין כי פגע קשות בפרחי והבין כי מדובר באיש ביטחון. למרות זאת, על פי כתב האישום, הוא המשיך בנסיעה פרועה בניסיון להמלט, ובין היתר חצה קווי הפרדה, עקף רכבים, עלה על המדרכה ופגע בתמרור. לבסוף, כשנעצר הרכב, הוא נמלט מהמקום יחד עם השב"חים שהספיק להעמיס במכוניתו.

על פי כתב האישום, בהמשך ניסה באדיר לטשטש את מעשיו, בעצת חברו סרסור, שמחזיק בבעלות על הרכב והשניים התלוננו במשטרה על גניבת רכבם.

בפרקליטות ביקשו להאריך את מעצרו של באדיר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, וציינו כי ש"מעשיו מלמדים על מסוכנותו הרבה, והוכיחו כי הוא אדיש לחיי אדם, ואינו בוחל באמצעים כדי להמלט מעונש". מבקשת הפרקליטות עולה כי אירוע הדריסה תועד במצלמת אבטחה ובטלפון נייד של חברו של פרחי ז"ל.