הפרקליטות תערער על זיכוי אולמרט

על רקע מתן גזר הדין במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשת "מרכז ההשקעות", בפרקליטות הוחלט להגיש ערעור נגד החלטת בית המשפט המחוזי בפרשת "טלנסקי ומעטפות הכסף". בפרקליטות שוקלים גם לערער על זיכויו של אולמרט בפרשת "ראשון-טורס"

לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים גזר קנס כספי ומאסר על תנאי בלבד על ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשת מרכז ההשקעות, בפרקליטות הוחלט להגיש ערעור על החלטת בית המשפט לפיה הוחלט לזכות את אולמרט בפרשת טלנסקי ומעטפות הכסף. בנוסף, בפרקליטות שוקלים לערער גם על פסיקת בית המשפט בפרשת "ראשון טורס", שגם בה זוכה אולמרט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו עכשיו לחדשות 2 בפייסבוק

על רקע קביעת בית המשפט היום בעניינו של אולמרט, התחבטו בפרקליטות בנוגע להגשת הערעורים בפרשות אחרות בהן זיכה בית הדין את ראש הממשלה לשעבר.

לאחר דיונים רבים, התקבלה החלטה בפרקליטות המדינה להגיש ערעור על החלטת בית המשפט לזכות אולמרט בפרשת טלנסקי ומעטפות הכסף. על פי הדיווחים, גורמי הפרקליטות לא יתקפו את החלטת בית המשפט בעניין העובדות והממצאים שעלו במהלך המשפט, אלא בדבר הפרשנות המשפטית שהעניק להם בית הדין בהחלטותיו.

במקביל, גורמים בפרקליטות המדינה עדיין מתחבטים בשאלת הגשת ערעור על הכרעת הדין בפרשת "ראשון טורס" לפי אהוד אולמרט זוכה מאשמה. על כל פנים, גורמים בפרקליטות טענו כי במידה ובערעורים שיוגשו, יהפוך בית המשפט העליון את החלטות בית הדין המחוזי, הם יבקשו גם להחמיר את העונש.

העונש לאולמרט: קנס כספי ומאסר על תנאי

החלטת הפרקליטות להגיש ערעור, באה לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים הטיל עונש מאסר על תנאי של שנה וקנס כספי בגובה 75 אלף שקלים על ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שהורשע בהפרת אמונים בפרשת "מרכז ההשקעות".

מספר דקות לאחר מתן גזר הדין הגיב אולמרט להחלטת בית המשפט. "לפני שלושה שבועות שעמדתי בפני שופטי בית המשפט ואמרתי שאני מקווה לצאת זקוף קומה מבית המשפט. אני יוצא היום זקוף קומה", אמר אולמרט.

בגזר הדין, קבע בית המשפט כי על ראש הממשלה לשעבר לא יוטל קלון, בשל ויתורו על מעמד של עובד ציבור. משמעות הצעד, היא שאולמרט יוכל לשוב על אף הכרעת הדין בעניינו, לשוב ולהתמודד על מקום בכנסת, ולחיים הפוליטיים.

גזר הדין של אולמרט - סיקור מיוחד:

אולמרט לאחר גזר הדין: "אני יוצא זקוף קומה מבית המשפט"

התובע: "הפרשה לא הסתיימה"

החברים מברכים, היריבים מצננים את השמחה