היום: גזר הדין במשפט אולמרט

בית המשפט יגזור הבוקר את דינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. בפרקליטות מבקשים לגזור עליו שישה חודשי עבודות שירות לאחר שהורשע בהפרת אמונים בפרשת "מרכז ההשקעות"

הבוקר יגזור בית המשפט את דינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שהורשע בהפרת אמונים בפרשת "מרכז ההשקעות". בפרקליטות המדינה מבקשים לגזור על אולמרט שישה חודשי עבודות שירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זיכויו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מהאישומים בפרשות "ראשונטורס" ו"מעטפות הכסף" עורר רעידת אדמה במערכת המשפט. זמן קצר לאחר פסק הדין הגיב אולמרט בפני המצלמות ואמר: לפני ארבע שנים כיכבו בכלי התקשורת הפרסומים על מעטפות הכסף. לא היו מעטפות כסף, אין מעטפות כסף, בית המשפט הכריע בצורה החד משמעית ביותר".

לכתב האישום המלא לחצו כאן

"תרגילי לוליינות משפטית של הפרקליטות"

אולמרט אומנם כבר אינו ממלא תפקיד ציבורי, אך במכתב ששיגר התובע בתיק, עו"ד אורי קורב, לסנגורי ראש הממשלה לשעבר הוא ציין כי תנאי הפנסיה שהוענקו לו מתוקף תפקידו מאפשרים להטיל קלון גם עליו.

בתגובה לדברים, שיגר פרקליטו של אולמרט עו"ד אלי זהר מכתב לפרקליטות בו הודיע כי כדי להימנע מתרחיש זה, מוותר ראש הממשלה לשעבר על תנאי הגמלאות שלהם הוא זכאי מתוקף התפקיד בו כיהן.

"אין בכוונת אולמרט לשתף פעולה עם תרגילי הלוליינות המשפטית של הפרקליטות". הוסיף עו"ד זהר, כי "התנאים שאותם מקבל אולמרט על-פי חוק, כראש ממשלה לשעבר, אין להם דבר וחצי דבר עם העבירה שבגינה הורשע ועם התקופה שבה מדובר. הפרקליטות מבקשת להעניש את מר אולמרט לא על העבירה שבה הורשע, אלא דווקא על העבירות שמהן זוכה".