פרסום ראשון: אתי אלון תשוחרר מוקדם מהכלא

אלון, שהורשעה בגניבת כרבע מיליארד שקל מהבנק למסחר, תשתחרר אחרי ריצוי 12 שנות מאסר - כך החליטה ועדת השחרורים. נפגעי הפרשה ובהם ניצולי שואה רבים שלחו מכתב חריף לוועדה שבו ביקשו למנוע את המהלך: "החזירה אותנו לחרפת השואה"

תצא לחופשי בקרוב. אתי אלון (פלאש 90 , פייר טרגמן)

אתי אלון תשוחרר מהכלא: כך החליטה היום (ראשון) ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר, שדנה בבקשתה של האסירה שהורשעה במעילת כרבע מיליארד שקלים מהבנק למסחר ונידונה ל-17 שנות מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלון ריצתה כבר 12 שנים מעונשה לאחר שנכלאה בשנת 2002 - והיא צפויה להשתחרר מיידית מבית הסוהר לאחר שבקשתה לשחרור מוקדם אושרה - זאת במידה וערעור המדינה על עיכוב השחרור בשבוע לא יתקבל.

המכתב שנשלח: "לא ישנים בלילות"

מוקדם יותר חשף כתב חדשות 2 גיא פלג כי הפרקליטות העבירה לוועדה מכתב חריף מטעמם של נפגעי המעילה שביצעה אלון, רבים מהם ילדיהם של ניצולי שואה שכספם הושקע בבנק, בו הפצירו בוועדה שלא לשחררה בשום אופן.  

"היינו שבויים בידיה"


במכתב שנשלח לוועדת השחרורים מטעם ועד נפגעי הבנק למסחר נכתב: "שמענו לתדהמתנו כי יש אפשרות שהגנבת הפושעת אתי אלון תצא לחופשי. היא שוקמה, אך אנחנו - כל חוסכי הבנק למסחר - לא נשתקם ולא שוקמנו. כל כספנו שהושקע על ידי אתי אלון, כולל זה של הורינו שחלקם ניצולי שואה, וקיבלו פיצויים על זוועות הנאצים, הופקד בבנק למסחר. אתי תמיד לחצה עלינו להשקיע והבטיחה שתדאג לריבית טובה יותר".

עורכת דינה של אלון, שני אילוז

"אי לכך, אנחנו, הורינו ואחינו שוב עברנו טראומה שחזרה ממחנות ההשמדה", כתבו. "אלון 'רצחה אותנו' בגלל לקיחת הכספים שהיו מקור המחייה היחיד שלנו ושל ההורים. אנחנו לא ישנים בלילות, לוקחים תרופות פסיכיאטריות כי כל כספנו היו בבנק שנסגר. רוב המפקידים שהיו ניצולי שואה וילדיהם, חשבו שהשואה חזרה - הפעם בדמות אתי אלון, וביתר שאת כי חרפת הרעב והמחסור שוב חזרו על עצמם. אנו דורשים מכם שלא לשחרר את הפושעת הזו".

פרקליטותיה של אלון, עורכות הדין לימאי מור ושני אילוז, בירכו על החלטת הוועדה: "אתי עברה כברת דרך שיקומית ותהליך שינוי משמעותי בכלא והוכיחה מעבר לכל ספק שהיא ראויה לשחרור".