דריסת הרצות: נהג הטרקטורון מואשם בחבלה חמורה

כשלושה שבועות אחרי שפגע ברדאיט בלטה ונגיסט ביטאו עם הטרקטורון בו נהג, במהלך אימון ריצה, הוגש כתב אישום נגד יניב פיירובוסקין, תושב גני יוחנן. בפרקליטות מייחסים לו עבירות של חבלה חמורה, הפקרה אחרי פגיעה ושיבוש מהלכי משפט, וביקשו להאריך את מעצרו עד תום ההליכים

מואשם בחבלה חמורה והפקרה. יניב פיירובוסק (חדשות 2)

הפרקליטות הגישה היום לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד יניב פיירובוסקין, רוכב הטרקטורון שדרס את הרצות נגיסט ביטאו ורדאיט בלטה, סמוך לגבעת ברנר בסוף החודש שעבר. הוא הואשם בעבירות של חבלה חמורה, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, שיבוש מהלכי משפט והפקרה לאחר פגיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום מתוארת השתלשלות האירועים ביום שישי שבו בוצעה הדריסה - פיירובוסקין נהג בכלי הרכב במהירות מופרזת בשטח חקלאי סמוך לקיבוץ, אז הבחין בקבוצת רצים ובראשן שתי הצעירות.

אחד מהם ביקש ממנו להאט את מהירות הנסיעה ולהיזהר. הנאשם סירב להאט וחלף על פני האצנים במהירות. מספר דקות לאחר מכן הוא ביצע פניית פרסה ושעט אל תוך קבוצת הרצים כשהוא נוסע במהירות גבוהה, מניף את רגלו ומדמה תנועת בעיטה.

ברח מבלי לסייע

כמה מהאצנים, שהבחינו בטרקטורון השועט, הספיקו לזוז לשולי הדרך. שתי הרצות הצעירות שלא הספיקו להימלט, נפגעו, והועפו באוויר. על פי כתב האישום, לאחר הפגיעה נמלט פיירובוסקין מהמקום ולא סייע לנפגעות.

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. בבקשה נכתב הין היתר כי הנאשם שטף את הטרקטורון שלו לאחר התאונה, בניסיון לטשטש ראיות, וכן הכחיש בתחילה את המעשים, אך לבסוף נשבר והודה בחקירה.

"הוא העיף אותנו באוויר"

נגיסט ביטאו בת ה-15, ההבטחה הגדולה של נבחרת האתלטיקה לקראת אולימפיאדת ריו 2016, שנפצעה קשה באירוע, שוחררה בינתיים מבית החולים והועברה לשיקום בבית לוינשטיין.

חברתה, רדאיט בלטה בת ה-19, ששוחררה לביתה יום אחרי התאונה סיפרה לחדשות 2 באינטרנט על מה שקדם לאירוע. "בהתחלה עשינו אימון של חמישה קילומטרים. חזרנו, החלפתי בגדים, ואז הלכתי לרוץ עשרה קילומטרים. לאחר חמישה קילומטרים ראיתי טרקטורון עובר מול הפנים שלי ושל נגיסט. הוא עבר בהתחלה, ואז הוא עשה סיבוב, חזר ופגע בנו".

רדאיט הוסיפה: "הוא הלך, וחשב שאנחנו כבר לא בחיים אז הוא ברח. אחרי שפגע בנו אני כבר לא זוכרת כלום, כאב לי מאוד ברגליים. הוא העיף אותנו באוויר. האנשים שרצו איתנו, היתה לנו קבוצה טובה ועזרו לנו. נגיסט נפגעה קשה ברגליים ועשתה ניתוח ביום שישי".