נפגעי פרשת הבנק למסחר: "לא לשחרר את אתי אלון"‬‎

פרסום ראשון: ‫ועדת השחרורים התכנסה לדון בבקשת אתי אלון, שהורשעה בגניבת רבע מיליארד שקל מהבנק למסחר, לקצר את עונשה. האנשים שאיבדו את כספם ובהם ניצולי שואה רבים שלחו מכתב נוקב לוועדה: "הכסף הזה הוא כל מה שהיה לנו. אל תשחררו את הפושעת הזאת"

אלון בבית המשפט. ארכיון (פלאש 90 , פייר טרגמן)

מכתב חריף במיוחד נגד שחרורה של אתי אלון: ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר התכנסה היום (ראשון) לדון בבקשת האסירה אתי אלון לקצר את תקופת מאסרה. אלא שבמכתב חריף שהעבירה הפרקליטות לוועדה מטעמם של נפגעי המעילה שביצעה אלון, רבים מהם ילדיהם של ניצולי שואה שכספם הושקע בבנק, הם מפצירים בוועדה שלא לשחררה בשום אופן.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב שנשלח לוועדת השחרורים מטעם ועד נפגעי הבנק למסחר נכתב: "שמענו לתדהמתנו כי יש אפשרות שהגנבת הפושעת אתי אלון תצא לחופשי. היא שוקמה, אך אנחנו - כל חוסכי הבנק למסחר - לא נשתקם ולא שוקמנו. כל כספנו שהושקע על ידי אתי אלון, כולל זה של הורינו שחלקם ניצולי שואה, וקיבלו פיצויים על זוועות הנאצים, הופקד בבנק למסחר. אתי תמיד לחצה עלינו להשקיע והבטיחה שתדאג לריבית טובה יותר".

המכתב שנשלח: "לא ישנים בלילות"

"אי לכך, אנחנו, הורינו ואחינו שוב עברנו טראומה שחזרה ממחנות ההשמדה", כתבו. "אלון 'רצחה אותנו' בגלל לקיחת הכספים שהיו מקור המחייה היחיד שלנו ושל ההורים. אנחנו לא ישנים בלילות, לוקחים תרופות פסיכיאטריות כי כל כספנו היו בבנק שנסגר. רוב המפקידים שהיו ניצולי שואה וילדיהם, חשבו שהשואה חזרה - הפעם בדמות אתי אלון, וביתר שאת כי חרפת הרעב והמחסור שוב חזרו על עצמם".

את דבריהם החריפים סיימו בתחינה לחברי הוועדה: "אנו מודעים לכך שהיא 'שחקנית טובה' ושאתם מושפעים מההצגות שלה כפי שהיינו אנחנו שבויים בידיה. היא מפלצת בדמות אישה דקה וצבועת שיער, עכביש מהסוג שהורג לאט לאט. היא לא בכתה עלינו שרעבנו ללחם. אנו מתחננים מדם ליבנו, אנא, אל תשחררו אותה. היא פושעת וחיבלה ומחבלת כפי שהייתה אז".

"היינו שבויים בידיה"

אלון נידונה ל-17 שנות מאסר וריצתה כבר 12 שנים מעונשה - זאת לאחר שהורשעה בגניבת 250 מיליון שקלים בבנק למסחר - והביאה לקריסת הבנק. ההחלטה האם לשחררה שחרור מוקדם צפויה להתקבל בהמשך היום.