אישום: "שושן ברבי נהג כפצצה מתקתקת"

אחרי שנמלט ונתפס, מועמד לדין דורס שלוש הנשים בתאונת ה"פגע-וברח" בנתניה. העבירות המיוחסות לו הן הריגה, נהיגה בשכרות ושיבוש מהלכי חקירה. בפרקליטות הגדירו אותו "אדם המרוכז בעצמו ואינו בוחל בשום אמצעי על מנת להימלט מאימת הדין"

"נהיגתו של המשיב לאחר שצרך משקאות אלכוהוליים משולה ל'פצצה מתקתקת' מעידה על מסוכנותו הרבה לציבור" - כך, במילים קשות, מתאר כתב האישום החמור שהוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בלוד את שושן ברבי - שדרס למוות את סבטלנה יגודייב, בתה שושנה ואת אלכסנדרה רובינוב בתאונת ה"פגע וברח" בנתניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפרקליטות מייחסים לברבי שלוש עבירות הריגה, שלוש עבירות של הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה בשכרות, שיבוש מהלכי משפט, הדחה בחקירה, החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית ושימוש בסם מסוכן לצריכה עצמית.

התובע מטעם פרקליטות מחוז מרכז, עו"ד אביב שרון, כתב על ההתרחשויות ביום התאונה: "ביום 17.8.2012, בין השעות 14:00 ל-19:40, שתה ברבי במספר הזדמנויות משקאות משכרים, כך שבשעה 19:40 היה ריכוז האלכוהול בדמו מעל לכמות המותרת בחוק. חרף זאת, נכנס המשיב (ברבי) לרכב ונהג בו במהירות מופרזת, כשמוזיקה חזקה בקעה מן המכונית והוא וחברו לא חגרו חגורות בטיחות".

"לא עצרו, לא הזעיקו עזרה"

בהמשך, מתאר כתב האישום בפירוט את קרות התאונה: "בהתקרבם למפגש הרחובות שדרות בן צבי-גרינבוים בנתניה החלו לחצות את הצומת, על גבי מעבר החצייה, שלוש המנוחות. הנאשם פגע עם חזית הרכב במנוחות והן הוטחו בעוצמה רבה אל הקרקע. בעקבות התאונה נגרמו למנוחות נזקים קשים, אשר הביאו למותן המיידי".

על בחירתם של ברבי וחברו, אורן חנונה, להימלט מהמקום ולא להושיט יד לקורבנותיהם נכתב: "הם לא עצרו במקום התאונה כדי לעמוד על תוצאותיה ולא הזעיקו עזרה. תחת זאת, המשיכו בנסיעה רצופה לכיוון צפון, עד אשר נעצר הרכב באופן אוטומטי במרחק של כ-156 מטרים ממקום התאונה, בשל הנזקים שנגרמו לו. השניים יצאו מן הרכב, בחנו את הנזקים שנגרמו לו, ונכנסו אליו חזרה מתוך מטרה להימלט מהמקום באמצעותו. משלא הצליחו להניע את הרכב, נטשו אותו ונמלטו רגלית מן המקום".

בבקשה לשלוח את ברבי למעצר עד תום ההליכים, שהוגשה יחד עם כתב האישום נגדו, כתבו בפרקליטות כי "הפקרתן של המנוחות על ידי המשיב (ברבי) וחברו, הימלטותו אל מקום מסתור עד שנלכד בידי המשטרה, וכן שיבוש הליכי החקירה... מלמדים כי המשיב מרוכז בעצמו ואינו בוחל בשום אמצעי על מנת להימלט מאימת הדין".