פרשת מוטי מלכה: אחת המתלוננות שוקלת לעתור לבג"ץ

בעוד שראש עיריית קריית מלאכי מוטי מלכה בירך על ההחלטה שלא להאשימו באונס, אחת המתלוננות שוקלת לעתור לבג"ץ. מקורביה של המתלוננת מסבירים: "היא לא קיבלה הסברים נאותים מהפרקליטות, מדוע הוחלט שלא להגיש כתב אישום על אונס בעניינה"

התפתחות נוספת בפרשת מוטי מלכה: אחת המתלוננות נגד ראש עיריית קריית מלכי ייתכן ותעתור לבג"ץ בעקבות ההחלטה שלא להאשים אותו באונס, אלא רק בביצוע מעשים מגונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקורבים למתלוננת סיפרו היום כי "מאוד כואב לה על ההחלטה", וכי היא "לא קיבלה הסברים נאותים מהפרקליטות, מדוע הוחלט שלא להגיש כתב אישום על אונס בעניינה". בנוסף טוענים המקורבים כי במסגרת הפרשה קיים עד והוכחות נוספות לכך שמלכה אנס.

עם זאת מבהירים בסביבתה של המתלוננת, כי היא מרוצה מהעובדה "שכעת יודעים מיהו מוטי מלכה ומה אירע בעיריית קריית מלאכי", לדבריה.

"נחשד בעבירות מין - וחוגג"

במקביל, מגיב ארגון הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית להחלטה, וטוען כי עצוב לראות איך ראש עיר שנאשם בעבירות מין, שנחשד בניצול מיני ושמואשם כי בתפקידו הציבורי ואמון בוחריו להשגת טובות הנאה כלכליות מיניות, חוגג את החשדות התלויים ועומדים נגדו".

עו"ד ליאת קליין היועצת המשפטית של ארגון הסיוע מסבירה: "העובדה שאנחנו עדים לחגיגות המוקדמות בשעה כזאת היא תעודת עניות לנו כחברה שלא רואה את חומרת המעשים המיוחסים לו. זה נכון שעדיין אין הכרעה, ושיש עוד הליך משפטי והליך שימוע, אבל די לשמוע את קריאת הפרקליטות והמשטרה כאן כדי לזעוק על הקלות הבלתי נסבלת שבה אנחנו מקבלים התנהגות כזאת של נבחרי ציבור".

יואשם בביצוע מגונים ושוחד

אתמול הודיעה פרקליטות מחוז דרום כי ראש עיריית קריית מלאכי, שנחשד בביצוע עבירות מין חמורות בשתיים מעובדות העירייה, יועמד לדין בגין ביצוע מעשים מגונים - בכפוף לשימוע, ולא יואשם באונס. נציגי המדינה הודיעו לעורכי דינו של מלכה כי הם מתכוונים להאשימו בשני סעיפים של ביצוע מעשים מגונים ובעבירה של לקיחת שוחד.

"חומר חקירה רב נאסף על ידי המשטרה", הסבירו בפרקליטות, "אשר כלל הן את גרסאותיהן השונות של השתיים, הן את גרסאותיו של מר מלכה, והן חומר חקירה נוסף. בשל שיקולים שמטבע הדברים לא ניתן לתת להם פומבי - הוחלט לאור מכלול חומר הראיות שנאסף, כי אין מקום להגיש כתב אישום נגד מר מלכה בשני עניינים אלה, וזאת בשל היעדר סיכוי סביר להרשעה".