כתב אישום ראשון בפגע וברח בנתניה

התאונה בה נהרגו שלוש הנשים בנתניה לפני כחודש מגיעה לפתחו של בית המשפט: אורן חנונה, שהועסק בדוכן הפירות והירקות של שושן ברבי, החשוד בדריסה עצמה, הואשם היום בגין עבירה על סעיף "חובת נוסע להתקשר לגופי הצלה". הפרקליטות הדגישה בבקשת המעצר כי ברכב נמצאו דגימות רוק ודם של חנונה - שמוכיחים כי היה ברכב הפוגע

אותרו דגימות די.אנ.איי בדרך. חנונה בבית (חדשות 2)

אורן חנונה, תושב נתניה בן 27, הואשם היום בבית המשפט לענייני תעבורה במרכז בעבירה על סעיף "חובת נוסע להתקשר לגופי הצלה", בגין מעורבותו בתאונת הפגע וברח בנתניה שבה נהרגו שלוש בנות משפחה אחת - אלכסנדרה רובינוב, סבטלנה יגודייב ובתה שושנה. על פי כתב האישום, ישב חנונה במושב שליד הנהג ברכב האאודי שדרס את השלוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חנונה הועסק בדוכן הפירות והירקות של שושן ברבי, מי שחשוד בדריסה עצמה, ועל פי כתב האישום שהוגש היום, יצא עמו בשעה מאוחרת בליל השישי בו התרחשה התאונה בשעה מאוחרת. הפרקליטות טוענת כי השניים שתו אלכוהול בעודם בדוכן, וכן לקחו איתם שני בקבוקי בירה שהמשיכו לשתות בעודם ברכב.

ברבי, כך על פי כתב האישום של חנונה, נהג ברכב בעודו שיכור, והשניים האזינו למוזיקה חזקה שבקעה מבעד לחלונות הפתוחים, תוך שהם נוסעים במהירות מופרזת ולא חוגרים חגורת בטיחות.  

בפרקליטות ציינו כי לאחר התאונה, חנונה ניסה להימלט מהמקום יחד עם ברבי, מבלי שניסה לסייע לנפגעות או להזעיק את גורמי ההצלה. עוד צויין בבקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים כי ברכב נמצאו עדויות להימצאותו של חנונה ברכב - דגימות רוק ודם, מהם הופק ד.נ.א. שזוהה כשלו.

בכתב האישום של חנינה מפורטות גם כמויות האלכוהול ששתו השניים, חנונה וברבי, שמרמזות במשהו גם על כתב האישום נגד שושן ברבי עצמו, שצפוי להיות מוגש בשבוע הבא. במסמך שכבר הוגש מתואר כיצד שתה ברבי שני בקבוקי בירה ב14:00 בצהריי יום התאונה, שני בקבוקי בירה נוספים ב17:32 בני בקבוקי בירה נוספים באזור השעה 18:15, סמוך ל19:00 שתה כוסית וודקה מהולה, ולאחר שיצא עם חנונה מדוכן הירקות והפירות - לקחו עמם השניים שני בקבוקי בירה נוספים.

חנונה, שכבר הורשע בעבר בעבירות סמים, פריצה וגניבה, שוחרר היום למעצר בית. מעצרו של ברבי הוארך רק עד מחר.

אשתו של ברבי: "המשטרה עוצרת אותו על כל דבר"

ביום ראשון האחרון כינסה ניצה, רעייתו של שושן ברבי, החשוד כי דרס למוות שלוש נשים בנתניה לפני כשלושה שבועות ונמלט, מסיבת עיתונאים בה השתתפו גם עורכי הדין דוד יפתח ואילן בומבך, שבה והסבירה את התנהלותו של בעלה. "אני יודעת שהוא לא נהג", אמרה. "המשטרה עוצרת אותו על כל דבר, לכן הוא נבהל והמתין שייתפס הנהג האמיתי".

במהלך דבריה הדגישה ברבי: "בעלי התכוון להסגיר את עצמו, אני מאמינה לו", והתייחסה לפרסומים סביב הזוגיות שלהם: "הפרסומים שאני מפחדת ממנו שקריים. הבאנו יחד ילדים באהבה ואנחנו הולכים יד ביד".

רעייתו של החשוד בדריסה הוסיפה: "לא הייתי איתו בקשר בימים שברח. הפרסומים שהייתי דרושה לחקירה שקריים. הייתי בבית אחותי ועורך הדין שלי ידע איפה אני. אני מקווה שהמשטרה תתפוס את הנהג ותעניש אותו".

בתוך מספר ימים - הצהרת תובע נגד ברבי

פרקליטות מחוז מרכז, יחד עם צוות החקירה המיוחד של מרחב שרון, הגישו הצהרת תובע לבית משפט השלום בכפר סבא נגד אורן חנונה באשמת פגיעה לאחר הפקרה ושיבוש מהלכי חקירה, בעקבות מעורבותו בתאונת הפגע וברח בנתניה שבה נדרסו למוות שלוש נשים. בנוסף, מעצרו הוארך בארבעה ימים.

במשטרה סבורים שהוא ישב לצידו של שושן ברבי שנהרג ברכב, על פי החשד, ופגע בנשים. במשטרה מעריכים כי בתוך כמה ימים יגישו הצהרת תובע גם נגד ברבי.